Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Csak én nem érzem, mitől...

Csak én nem érzem, mitől lenne jó meg "igazi zene" a Tankcsapda?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasni/hallani, hogy valaki azt mondja, a mai pop meg gépzene nem igazi zene, ő bezzeg Tankcsapdát és társait hallgat. Most .ilyen igazi meg nem igazi zene vitába nem akarok belemenni. Én nagyon szeretem a rockot, és oké, hát igaz, hogy kicsit leragadtam a 80-as években, de sokan a Tankcsapdát emelik ki ilyenkor, hogy hallgassunk igazi zenét. Van más is, aki úgy érzi, hogy a Tankcsapda csak a rímekre utazik (írjuk oda, mert rímel, nem baj, hogy semmi értelme), se az énekest se a zenészeket nem tartom hű de nagy számnak. Nem vagyok zenész, ez igaz, de szerintem a laikusok is ítélhetnek. Voltam többször is Tankcsapda-koncerten (fesztivál vagy ismerősök miatt), és neme úgy jön le, hogy attól tartják magukat igazán nagy rockereknek, hogy minden 2. szavuk valami káromkodás, minden dolog kib**szott meg rohadt, akkor is, ha semmi értelme a kontextusban. Meg a mai feltörekvő fiatal bandákat is 3 akkordosnak látom. Mi a véleményetek?
2016. júl. 3. 20:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Tankcsapdáról annyit, hogy első évad az még zene, az punk, az jó(pedig nem is szeretem magát a punkot)

azon kivűl pár jó daluk van... de összességében nem nagy szám:)

én hallgatok klasszikust,rockot,metált,némi elektronikus zenét,bluest,jazzt,funkot,hiphopot,mindent ami létezik és jó, ma vagy olyan "3akkordos" ahogy te mondod, vagy lelketlen metalcore szerű akármik vannak, de rengeteg jó zenekar is van

2016. júl. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

első évad..wtf? első album*

bocsi :') filmes téma meg zenés felváltva,megkavarodtam :D

2016. júl. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Meg mondom őszintén, a Mindenki vár valami óta én nem hallgattam túl sok Tankcsapdát. Szerintem is jobb volt a régebbi Tankcsapda, még ha a mostani kiforrottabb is lett. Zeneileg sosem voltak nagy számok (nem is kellett), ezt ők is nyíltan vállalják. De voltak jó kis punkrockos szövegeik, Lukács hangja is jó, és sokan ezeken nőttünk fel. Lopott könyvek, Egyszerű dal, Egyszerű dal, RnR rugója, Hiányzol, Szabadon - ezek a számok nem tudnak kikopni, mert van bennük energia.


Egyébként van sok TCS-s, de több rockos-metálos embertől hallottam már, hogy ócsárolják a zenekart. Gondolom részben azért is, mert ennyire befutottak itthon.

2016. júl. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi véleményeket. Sok bandával megtörténik, hogy később már nem olyan jók. Én pl. nagyon szeretem a Bon Jovit, de tagadhatatlan, hogy az utóbbi években ők is a giccsesedés pályájára léptek, magukhoz képest legalábbis. Én nem vagyok olyan értelemben tájékozott a Tankcsapdában, hogy mi milyen sorrendben van, főleg élőben hallottam őket meg a rádióban, és hát élőben ugye vegyes a felhozatal, a rádióban meg egy-két zene megy csak.

Azt nem tudtam, hogy maguk sem tartják magukat nagyra zeneileg, érdekes. Lukács hangja: nekem nem jön be, de nem mondom, hogy rossz. Pl. Axl Rose hangja se tetszik, de tudom, hogy jó.

2016. júl. 3. 22:34
 5/20 A kérdező kommentje:
A lényeg, hogy felfigyeltem arra,hogy amikor egyesek, akik előszeretettel szidják a mai zenéket, jó zenére példát mondanak, rendszeresen felhozzák a Tankcsapdát.
2016. júl. 3. 22:35
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
A rockmafia debrecen album volt az utolsó amin volt néhány jó dal. Azóta számomra hallgathatatlan, de az az előtti albumokról rengeteg jó Tcs dal van.
2016. júl. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszi.
2016. júl. 3. 23:49
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
A szövegeikben nincs túl sok világmegváltó gondolat de zeneileg rendben vannak.
2016. júl. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Hát igen, elég fura szövegük van. Nem is a világmegváltó gondolat a lényeg, csak amiről szól, arról is olyan egyszerűen. :)
2016. júl. 4. 10:49
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ehhez a punkos stílushoz nem muszáj agyon bonyolítani a riffeket, meg a szöveget. Elementális legyen, nekem az a lényeg. Ha kulturizálódni szeretnék, olvasok, ha technikás zenét akarok, akkor gépzene és amen break.

Ez szigorúan magánvélemény, ízlésekkel nem szeretnék vitatkozni.

2016. júl. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!