Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek egy komolyabb,...

Gauldoth kérdése:

Szerintetek egy komolyabb, híres együttesnél számít, hogy ki a dobos?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülye a kérdés, de szerintetek van olyan dobos, aki emeli egy zene összhatását? (Persze, ha a dobos kimondottan ügyetlen lenne, az feltűnő lenne, de bizonyos szint felett én még nem találkoztam különbséggel.)

2016. máj. 26. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Nem különösebben. Ha tudja azt a szintet hozni mint az előző. Maximum annyiban lehet fura, ha mondjuk egy régóta együtt lévő banda új dobosra vált, mert ugye az új arc. De zeneileg nem nagyon számít.


Mindenhol az énekes a legkardinálisabb dolog. Lásd Nightwish. Tarja alatt élte a zenitjét a banda, Anette-vel eldöcögött, de ezzel az új nővel lezüllött a középszerű semmilyen bandák sorába.


Tehát mondjuk ha a Nightwish a dobosát cseréli le az senkit nem zavart volna, mivel a legfontosabb tényező, az énekhang megmarad.

2016. máj. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Dave Lombardo bármilyen szar élvezhetővé tud szerintem tenni. Nélküle a Slayer nem jó. Lombardo volt a banda lelke.Egyébként ha még nem találkoztál olyannal hogy egy nagy együttesnél nem igazán van rendben a dob hallgass Metallica-t. Nem azt mondom hogy Lars Ulrich rossz dobos de azért mostanra a dobtudása megkopott.Ne érdsd félre mind két bandát imádom. :D
2016. máj. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hasonló a véleményem :) (És a Nightwish-t én pont nagyon szerettem régen.)


De azért gitárosok, között is van jelentős különbség például. Erre mondjuk szerintem a legjobb példa a RHCP, akik többször is lecserélték a gitárosukat, és ez stílusban is meghatározó lett. (Nem beszélve arról, hogy egyes virtuóz gitárosok, főleg élőben, hozzá tudnak adni egy nagy pluszt.)


Dobosok, ne sértődjetek meg! Van olyan dobos, aki képes igazán többet nyújtani más jó dobosoknál?

2016. máj. 26. 20:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Pont a Red Hot Chili-t hoztam volna fel példának. Szerintem ha ott ülne be valaki más a dobok mögé Chad helyett, akkor az egyértelműen érezhető lenne, ha nem is olyan szinten, mint amikor John f*cking Frusciante helyére került Josh, aki jó gitáros, de hát a nyomába sem ér. Amit még mindenképpen megemlítenék, az a Led Zeppelin, nem semmi, hogy John Bonham mit művelt, + milyen összhengban volt az egész együttes, olyan lazasággal jammeltek teljesen random, mintha az egészet alaposan begyakorolták volna. Épp ezért nem si folytatták a többiek John halála után. Erre persze eszembe jutott még egy dobos, aki hasonlóképpen helyettesíthetetlen szerintem, Keith Moon.
2016. máj. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Van egy nem kis hírű gitáros: John Scofield.

Az egyik CD-n ír az adott zenekarról, és ott van egy mondata:

"... a group is only as good as its drummer."

Sztem ez önmagáért beszél.


Sajnos a dobos határozza meg leginkább, milyen egy zenekar. Sztem.

Ha nagyon jó a dobos, akkor nem veszed észre, hogy mitől jó a zenekar, hátul van, megy a gépezet, a dobos összerántja a zenét.

Ha meg a dobos sz4r, akkor mindegy, milyen a többi, az egész zenekar sz4r lesz.

Figyeljétek csak meg a kezdő zenekarokat, ha a dobos viszonylag jó, akkor már azt mondod, hogy egész jó a banda.

2016. máj. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!