Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy lehet dalszöveget írni?

Hogy lehet dalszöveget írni?

Figyelt kérdés
Egy banda felkért, hogy írjak nekik dalszöveget a novelláim alapján. De fogalmam sincs hogy kezdjek bele.
2007. nov. 13. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tömören! Találj ki egy jó refrént, és akköré építsd a "verzét" (a versszakokat) Itt nem baj a túlzott ismétlés. Pár ötletes rím, kis szövegfacsarás. És figyelni kell, hogy énekelhető legyen. Hallgasd meg vagy tízszer a zenét, és ha van egy csipet tehetslged hozzá, lassan összeáll a refrén. Onnantól már megy. A lényegm hogy itt kevés szóval kell elmondani a "sztorit" Az érzelmeknek ott a zene. Menni fog!

"szekalmi"

2007. nov. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Ha van egy kottád az sokat segít...de a legjobb ha fogod a zenét, és a történet szerint improvizatívan ráénekled a szöveget, majd leírod ha jó! Ha nem, próbáld ujra!
2008. jún. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy megvan-e az alap és arra kell ráírnod, vagy megvárják a szöveget, és arra találják ki a dalt ők... :D De amúgy olvass át pár hasonló stílusú szöveget, és annak a szerkezetét lesd el. Kell egy refrén, ami kicsit homályos, de értelmes, meg közte olyan rész, ami elmondja a tartalmát. Ha novella alapján lesz, akkor gondolom valami rockballada van születőben... ^^ És a sorvégek valamennyire rímeljenek, de ne az legyen a fő cél, az a gagyi számokba való... :D De szerintem valamennyi homály maradjon, senki nem szereti, ha totál egyértelmű a szám, akkor nem marad meg az emberben, mert nem is gondolkodtatja el. Remélem segítettem valamennyit!
2009. jún. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
én úgy szoktam h írok mindenfélét és a legjobb részt megismétlem párszor (az lesz a refrén)
2010. júl. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
találd meg hogy mitől tudsz jokat kitalálni én például ha dühös vagy ha fáradt vagyok akkor tok irni jokat.
2011. júl. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tincsamincsa válasza:
amit kapsz témat vagy ha válaszhatsz akkor ahoz a témához irjál fell szavakatt és azzokbol a szavakbol allkos mondatokat és akkor ha értelmes reflén akkor menni fog a többi vagy a többit is csináld igy
2014. nov. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
nem ertem
2017. nov. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!