Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Pár kérdés "gitár ügyben"?...

Pár kérdés "gitár ügyben"? Húrcsere, hangológép.

Figyelt kérdés
Van egy 7éves mezei dobgitárom. Elő szeretném venni és feleleveníteni azt a picit amit régen tudtam, tanulni rajta. Alig használtam, de látom, hogy az alsó 3húr, ami fémmel körbe van tekerve, kicsit mintha el lenne érve. Gondolom célszerű kicserélni, hogy ne verje ki a szememet. Hogyan kell kérni a hangszerboltban és milyen árban van egy ilyen húrkészlet? A másik problémám pedig a behangolás. Meg akarom tanulni, de biztosra akarok menni, hogy vissza tudjam majd ellenőrizni míg belejövök. A hangoloprogramok pc mikrofonon keresztül is működnek, vagy csak az elektromos gitárhoz jók ha kábellal összekötik? Milyen hangologép lenne hozzá jó és árban mennyi? Köszönöm és elnézést, csak nem szeretném ha az üzletben visszaélnének a tudatlanságommal. 24/L
2010. ápr. 8. 11:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát, egy csomag nylon húr, már 1800ért van olyan, amiben meg lehet bízni. Biztos van olyan program (név szerint nem tudom) amelyik mikrofonnal is tud hangolni. Egy hangológép pedig 3-4ezer forintért van olyan, amiben metronóm is van
2010. ápr. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A metronóm mi?
2010. ápr. 8. 13:26
 3/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy valamit félreértek, de nylon húrkészletnél a felső 3 húrnak van fém burkolata, nem pedig az alsóknak! Keress rá: AP Guitar Tuner. Működik mikrofonnal. Én ezzel hangolok, meg vagyok vele elégedve, bár elkéne lassan egy hangológép.

Egyébként nem hinném, hogy a húrok miatt aggódnod kellene, a nylon sokkal nehezebben szakad, mint a fém húr.

2010. ápr. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát a magas hangok a sima nylon húrok, a 3vastag pedig a körbetekert :D Megnézem azt a progit, köszönöm. Mondjuk gagyi mikrofonom van, szóval lehet nem vagyok előrébb.
2010. ápr. 8. 14:08
 5/12 anonim ***** válasza:
Óh, valóban félreértettelek! :D Így már rendben van. Sok sikert!
2010. ápr. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Jó a progi, már csak a hangos hűtő ventillatorral kellene valamit kezdenem, mert eléggé bezavar.
2010. ápr. 9. 09:12
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, ez a hátránya, ha mikrofonos hangolóval dolgozik az ember. Ha nincs síri csend, akkor úszott az egész. De egy idő után már rááll az ember füle és gép nélkül is megy.

Nem tudom, mennyire vagy otthona témában, de ezzel a módszerrel egyszerűen leellenőrizheted, jól van-e hangolva a gitár:

A mély E húrt fogd le az ötödik fekvésben és pengesd össze az alatta lévő húrral. Egyformán kell szólniuk, mert az E húron egy A hangot fogsz, a következő húr pedig szintén A. Az A és a D húrral is ugyan így kell tenni, ötödik fekvés, alatta lévő húr. a G húron annyi változik, hogy ott a negyedik fekvést kell lefogni. Majd a B húron újra az ötödiket, és meg is vagy. :) Értelemszerűen, ha a húrok nem csengenek össze, akkor azon még húzni kell rajtuk.

2010. ápr. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, ezt anno tanultam. Sajnos a "sulis" füzetemet egyenlőre nem találom, így kicsit nehezebb az emlékezés :D Még egy kérdésem lenne.. Több helyen olvastam az akkordgitározással kapcsolatban, hogy vannak 3-4 akkordos dalok. Ezt ugye ne úgy képzeljem el, hogy az egész dal alatt a 4 fix pozíció között váltogatja a zenész a kezét. (pl.a moll, d dúr, c dúr meg e moll) Bocsi, hogy fárasztó kérdéseimért, esküszöm nem vagyok szőke :D
2010. ápr. 9. 12:17
 9/12 anonim ***** válasza:
De, ezt pont úgy képzeld el! :D Tényleg nagyon egyszerűek. A Muszty-Dobay kötetek tele vannak ilyen dalokkal. Nem olcsó kiadványok, de azért érdemes rákeresni a Csalamádé könyvekre. Hasznos utasításokat ad kezdő gitárosoknak, ráadásul annyi stílust szed össze, hogy nincs olyan ember, aki ne találná meg benne a neki valót.
2010. ápr. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sikerült behangolni! Asszem.. :D A bundok fölött van a fémburkolat megszakadva a húrokon. Veszek húrt, de amíg nem szakad el én hozzá nem nyúlok, mert rájöttem, hogy nem olyan egyszerű, mint az izzócsere. Esetleg tudtok valami jó videót erről? Youtube-on csak rossz minőségűt találtam és a gitár is totál másmilyen volt.
2010. ápr. 10. 10:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!