Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Basszusgitárosok! Hogyan...

Basszusgitárosok! Hogyan lehetne gyorsítani/erősíteni az ujjal való pengetést?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok,fél éve járok klasszikus gitárórákra,szóval valamit konyítok az ujjal való pengetéshez.Szeretnék három ujjal basszusozni,ehhez szeretném ha adnátok néhány tippet,gyakorlatot,stb. Előre köszönök minden normális választ!
2010. márc. 28. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem csak a sok gyakorlás segített. Egy idő után belejössz hidd el :D
2010. márc. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hárommal? Miért nem néggyel? Én rögtön úgy kezdtem gyakorolni, Cynic-kel. Elég hamar beleállt az ujjamba a dolog.


És amúgy igen, gyakorlás. Nehéz dolgokkal.

2010. márc. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a klasszikus gitár és a basszgitár pengetése nem feltétlen ugyanaz... a basszigtárnál _többnyire_ elég 2 ujj is, azokat lehet pörgetni sok gyakorlással.

először szép lassan váltva, majd fokozatosan gyorsítasz amig csak tudsz, és kihuzod amig birod. aztán gyakorold amig nem megy.

2010. márc. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A lényeg az az hogy a pengetős ujjaidat kíméljed az erőltetéstől, tehát, ha ne adja isten gyúrsz vagy sokat dolgozol akkor inkább a másik kezed erőltesd, mert úgy lazábbak maradnak az izmaid a pengetős kezedben, és akkor szépen lassan először gyakorold, majd néha gyorsíts, lassíts, gyorsíts. Ne lepődj meg mert biztos le fog ugrani az ujjadról a bőr párszor. A másik kezeddel amivel a hangokat fogod, azzal meg használj marok erősítőt, mert utánna erősebben és azáltal tisztábban tudod majd lefogni a hangokat.:):)Jó prüttyögést!:)
2010. ápr. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!