Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit jelentenek pontosan ezek...

RaiderHUN kérdése:

Mit jelentenek pontosan ezek az akkord jelolesek? Pl Cmaj7 Cmaj9 Csus4 stb.

Figyelt kérdés
2015. dec. 18. 02:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Cmaj7 -> CEGB (B=H)

Cmaj9 -> CEGBD

Csus4 - > CFG

2015. dec. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, de hogy kell képezni illetve mit jelent az a 7-es.. 9-es.. milyen logika van ezek mögött.. mert erről semmit sem találtam és csak netről tanulok gitározni.. vagy túl bonyolult dolog ez egy kommenthez és inkább olvassak el egy könyvet? lehet hogy fölösleges ezt értenem, de nagyon reálos beállítottságú vagyok, és szeretem érteni a dolgokat:D
2015. dec. 20. 21:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem fölösleges a megértése. Ellenben tudni kell ezeket, ha komolyabban is akarsz a zenéléssel foglalkozni. Kesztler Lőrinc - Összhangzattan könyvét ajánlom. Ez tartalmazza a hármas- és négyeshangzatok (pl. maj7) felépítését (is), tehát magát a tercépítkezés logikáját, ami alapján már magadtól is fel tudsz építeni akár nón- (pl. maj9), undecim- vagy tredecim akkordot is. Azt is megtudod belőle, hogy mi a késleltetés és milyen fajtái vannak (pl. sus4).
2015. dec. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elírtam fent. Klasszikus összhangzattan a pontos cím.
2015. dec. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D
2015. dec. 22. 00:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!