Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Énekesnő szeretnék lenni, mit...

Énekesnő szeretnék lenni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mindig is imádtam a zenét, de az utóbbi 1-2 évben mégjobban megszerettem, kedvenc énekesnőm is lett, ő a példaképem, imádom a dalait is, kívülről tudom a dalszövegeket is. Az ő dalait éneklem a legszívesebben. A pop és a pop-rock kategóriájú zenéket szeretem hallgatni és énekelni. Énekelni szeretek, otthon szinte mindig éneklek, amikor csak tudok, anyukám már néha könyörög, hogy egy percre legyen csönd:D viszont nem annyira tudom milyen hangom van. Annyit tudok, hogy nem vagyok hamis (csak nagyon ritkán, ha valamit nagyon nem tudok kiénekelni) és nem olyan a hangom, mint a repedt fazék. Anyukám és apukám azt mondja jó hangom van meg egy barátnőm is azt mondta, mások nem nagyon hallottak énekelni, mert osztály előtt pl kicsit szégyenlős vagyok. Amikor éneklek, tetszik a hangom, viszont amikor videóra veszem, akkor annyira nem. Ez most azért lehet, mert tompít a videófelvétel? Vagy miért? nincs sok önbizalmam. Ezért nem tudom, hogy hogyan vágjak bele, vagy hogyha indulnák egy tehetségkutatóba (jovore lesz az rtl-en és a tv2-őn is) akkor elég lennék-e. Fogalmam sincs, mit mondana rólam a zsűri, leégni nem akarok, de szerintem nincs rossz hangom. Meg nem tudom hogy ez a sulit mennyire befolyásolná... Jó tanuló vagyok 4-5-ös. Suliban sosincs velem baj. Tanulni annyira nem szeretek iskolai dolgokat, de megcsinálom. Felvételi miatt nem kell aggódnom, mert hatosztályosba járok. Zeneiskolába jártam, tanultam szolfézst. Énektanárhoz nem jártam. Mit tegyek? Jelentkezzek valamelyik tehetségkutatóba vagy várjak még vele? Menjek el ének tanárhoz?

Én nem tudom, az utóbbi időkben végiggondoltam az énekesek pályafutását és egy csomóan nemtudom hányadszorra jutottak csak be egy műsorba, nem tanultak énekelni meg azt gondolták ők nem kerülnek be, nincs jó hangjuk, nem nyernek stb. Meg anyukám is sokszor mondja, hogy minden fejben dől el, higgyek magamban stb. És jobban belegondolva, tavaly az új sulival voltam így, féltem tőle, bizonytalan voltam, nem akartam menni meg ilyenek, de egész jó a suli is, az osztály is és nem olyan rémes mint gondoltam. Lehet hogy ezt is túlaggódom. Mit csináljak?

13/l


2015. dec. 6. 21:04
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és mezzo vagyok. A magas hangok kicsit nehezen mennek.
2015. dec. 6. 21:05
 2/3 anonim ***** válasza:
Énekelj.
2015. dec. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

először mindenképp énektanárhoz menj, ne rögtön egy tehetségkutatóba

szóval járj tanárhoz, fejlődj és ha már úgy érzed van esélyed, önbizalmad és készen állsz, majd akkor próbálkozhatsz azzal is

hiszen amíg az osztály előtt szégyenlős vagy, hogy tudnál annyi ember előtt énekelni?

meg te se akarsz beégni, szóval gyakorolj sokat

2015. dec. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!