Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok/zenészek, ti hogy...

Gitárosok/zenészek, ti hogy írtok riffeket/dallamokat?

Figyelt kérdés

én eléggé kezdő vagyok még ebben, de nálam ez kb úgy nyilvánul meg hogy csak úgy random elkezdek játszani, aztán néha összehozok vmit ami tetszik, aztán azt variálgatom, próbálom megtalálni a megfelelő hangokat stb. és nem igazán tudom befolyásolni.. tehát ha most leülök és eldöntöm h írok egy riffet, akkor valszeg nem fog semmi jó összejönni, de néha az északa közepén pengetek egy kicsit gondolkodás nélkül és máris születik vmi...


Ti hogy vagytok ezzel? Vagy hogy működik ez? Én azon gondolkodtam hogy vajon hogy csinálják ezt a legendás zenészek.. lehet hogy ők el tudják képzelni a fejükben aztán már csak gitárra kell "átírni" vagy hogyan.. mert nekem az valahogy nem megy, pont azért is gyatra a szólózgatásom is mert ha akarok pl játszani egy backingtrackre akkor valahogy nem tudok kitalálni semmi értelmeset..



2015. nov. 2. 01:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez teljesen jó így, az ösztönös játszogatásból rengeteg jó téma születhet. Ha már régóta gitározol majd, több séma, "konzerv" lesz a fejedben, így nagyobb számban ugranak be ötletek. Más dalainak a megtanulásával is bővülhet a saját eszköztárad (csak vedd észre, ha éppen nyúlni készülsz valakitől:)

Ha meg tudatosan akarod variálni a dolgot, érdemes játszani a részletekkel. Pl. mondd azt, hogy ma csak felbontott-tompított riffeket játszol (egyszerre egy húr szól), vagy csak lassú (gyors) tempóban, de lehet szórakozni a metrummal is - mondjuk legyen 7/4-ben a téma.

2015. nov. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is így szoktam, sőt, szerintem elég sok rocksztár is.
2015. nov. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha van rá mód, legyen előkészítve a számítógép a felvételhez valamilyen stúdió programmal. Vegyél fel mindet amit csak improvizálsz, aztán utólag vissza hallgatva metszed ki ami tetszett. Majd utána már letudod kottázni, vagy tabot megírni.

Ha nincs kéznél számítógép, legyen a közeledben legalább papír és toll, jegyezd fel a tabot, ha tetszett amit csináltál.

2015. nov. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!