Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárkombó vagy PC?

Gitárkombó vagy PC?

Figyelt kérdés
jöhetnek az érvek mi miért jobb :D

2015. okt. 11. 11:20
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
bocsi azt elfelejtettem megemlíiteni hogy amatőr vagyok és most lenne az első elektromos gitárom
2015. okt. 11. 11:23
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs pénzed kombóra, jó lehet elöször a pc is, legelöször én is azon játszottam de nagyon rossz volt a hang, (igaz alaplai hangkártyám van) ezért vettem egy gyakorló kombót. Viszont a ha magasabb árkategoriában nézzük, én akkor is a a kombót ajánlom, pc-vel tuti nem állnék ki koncertezni, persze ha jók a komponensek akkor pc-vel is jó soundokat lehet elérni.
2015. okt. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszi de azért még jöhetnek az érvek valakit meg kell győznöm :D
2015. okt. 11. 11:52
 4/11 anonim ***** válasza:
Igaza van a kettesnek. Egy PC-vel nem állhatsz ki koncertezni. Ezek a digitális sz* r megoldások soha nem fogják túlszárnyalni egy profi analóg, esetleg csöves erősítő hangzását. Megközelítheti, leutánozhatja, de ugyanolyan soha nem lesz. Tudom, mert használtam már a gépemet, mint erősítőt (illetve szoktam is mai napig, de csak felvételekre), van modellezős kombóm itthon gyakorlásra...
2015. okt. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

hát alap beépített hangkártyával nem fog jól működni, de ha pl veszel külső hangkártyát akkor akkor azon keresztül már használhatod.

Az meg elég hülye érv a kombó mellett hogy azzal tud koncertezni... egyrészt mondta is hogy kezdő másrészt meg egy olyan kombó amivel koncertezni lehetne nem éppen számít gyakorló kombónak

2015. okt. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! :D
2015. okt. 11. 12:39
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha van elég hangerő a PC hangszóróiban akkor jobba nmegér szerintem.

Csak 2 program: MiniHost és FA36_Full

Mindkettő ingyenes és rengetek külön hangzás érhető el és persze effekt pedálok. Ha érdekel írj és küldök privátban infókat.


A végeredmény valami ilyesmi: [link]

2015. okt. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Telepísd fel az ASIO-t (így nem fog késni a gitár hangja, akkor szól, amikor lepengeted):

[link]


Tölstd le a Minihost-ot és a FA36 Full Amplifiert (ez egy gitár torzító VST):

[link]


Nézd meg hogy a mikrofon van-e beállítva felvételi eszköznek (Vezérlőpult/Hangok)


Adapterek, bár gondolom ismerős:

[link]

[link]


Kösd be a gitárt a PC lila jack bemenetébe.


Indísd el a Minihost-ot.


Állítsd be a VST-t és a be/kimenetet (input/output).


Kész

2015. okt. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

5#, 7#, 8#

Látom szöveget értelmezni ti sem tudtok. A kérdés az volt, hogy érveljetek szerintetek miért jó ez vagy az. Ehhez képest arról írtatok hogy mi töltsön le és mit vegyen...

2015. okt. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Baromság hogy PC-n alaplapi hangkártyával nem lehet jó hangokat kiadni. Jó néhány éve a gépemet használom erősítőként, van egy nagyon jó program aminek a nevét most nem írom le, és elég jól működik az egész. Millió lehetőség van pedálok, kombók, erősítő fejek variálására és semmi probléma nincs vele igazából. Néha zajos bizonyos effekteknél meg sokszor gerjed, de ezeket ki lehet könnyen küszöbölni. Természetesen mindenképpen ajánlott venned egy normális gitárkombót a PC csak ideiglenesen lehet jó megoldás, illetve felvételekhez jelent nagy előnyt. De kezdésre főleg ha nincs sok pénzed nagyon jó. Ja és egy AsRock 970 pro 3 alaplapot használok, amiben Realtek ALC892 hangkártya van (integrált).
2015. okt. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!