Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárkombó vagy fej?

Gitárkombó vagy fej?

Figyelt kérdés
100.000 - 150.000 között megéri egy gitárfej + láda , vagy vegyek egy sima kombót? Rockot és metált játszom, néha egy kis bluest.

2015. aug. 24. 09:24
1 2
 1/15 anonim válasza:
95%

ennyi pénzért nem kapsz minőségi fejet sem,ha nem koncertezel fölösleges telepakolni a lakást szekrényi erősítőkkel ládákkal.

egy kis tiszta csöves kombót szavaznék meg az jó lesz későbbre is ha alakul az ízlésed

2015. aug. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Egy fejláda nem feltétlenül nagyobb, mint egy kombó, sőt.

Inkább az a kérdés, hogy a kompaktság a fontosabb vagy a külön fejleszthetőség.

Személy szerint sokkal jobban szeretem a fej+láda kombinációt, hiszen sokkal több lehetőséget ad.

2015. aug. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Hát igen, tényleg nincs sok helyem. Két kérdésem van még:

Tudsz-e ajánlani ebben az árban egy jó kombót tanulásra, gyakorlásra?

Elvileg meg lehet-e csinálni, hogy egy fejre 10W-os erősitőt kötök, hogy szobában használhassam?

2015. aug. 24. 10:08
 4/15 A kérdező kommentje:
Nézegettem Fender mustangot, meg blackstart.
2015. aug. 24. 10:13
 5/15 anonim válasza:

"Elvileg meg lehet-e csinálni, hogy egy fejre 10W-os erősitőt kötök, hogy szobában használhassam?"


ez nagyon zavaros az erősítő az a fej


[link]

2015. aug. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"Tudsz-e ajánlani ebben az árban egy jó kombót tanulásra, gyakorlásra?"

Na most otthonra kell szobába gyakorló cucc vagy próbára/koncertre?

Ha otthonra, akkor ennél jóval jóval olcsóbban is megúszhatod a dolgot, mert baromi fölösleges otthonra nagy cuccot venni.


"Elvileg meg lehet-e csinálni, hogy egy fejre 10W-os erősitőt kötök, hogy szobában használhassam?"

Ezt a kérdést nem is értem. A fej maga az erősítő. Milyen erősítőt akarsz még rákötni?


"Nézegettem Fender mustangot, meg blackstart."

A Blackstart hanyagolnám, a Mustang nem rossz szerintem.

Ha van pénz szarásig és tényleg csak otthonra kell valami király cucc metálkodni, akkor én a Yamaha THR10X-et nézném meg.

Vagy... Egy jó gitáros hangkártya, pl Line6 GX és Positive Grid Bias-ból jönne otthonra a legjobb hang, ha nem gond, hogy csak PC-vel tudsz gyakorolni.

2015. aug. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Kicsit elszaladt velem a ló. A 100.000 felettit azért irtam, hátha jó előre meg tudom oldania az erősitő-problémát azzal, ha most veszek valami nagyon tutit, ami szobába is jó.


Tényleg nem erősitőt kellett volna irnom. Szóval hogy van egy fejem és azt simán használhatom szobában valami kisteljesitményű hangládával?


Egyébként kombónak bőven jó valami kicsi, csak szép hangja legyen, meg legyen benne pár modell, reverb stb.

2015. aug. 24. 10:36
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem otthonra is, próbára is ugyanazt a cuccot használni kapufa, valahol mindenképpen kompromisszum lesz, arról nem is beszélve, hogy ha elviszed próbaterembe otthon megint nincs min próbálnod.


Nagy fejet kis ládával használni pedig veszélyes játék lehet, kivéve ha csökkenthető a teljesítmény, pl a Laney IRT tud ilyet...


Szerintem nézz szét a kis teljesítményű (15 otthonra még mindig kb 15ször több, mint elég) modellezős kombók között.

Vox VT, Roland Cube, Line6 Spider és rokonaik.

2015. aug. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Azért azt nem árt tudni, hogy a csöveket cserélni kell idő után, ami nagyon nem olcsó dolog. Egy cső általában olyan 3-5 ezerFt között van, egy kis erősítőben meg van mondjuk 4 vagy 3 (lehet ez több és kevesebb is). Plusz kalkuláld bele, hogy el kell vinned technikushoz/hozzáértőhöz, mert ez nem olyan amit magad be tudsz szerelni. Hogy milyen gyakran kell? Attól függ milyen aktívan használod. Lehet ez fél év is de akár másfél év is.
2015. aug. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat, egy kisebb kombó jó lesz.
2015. aug. 24. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!