Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Valaki segítene nekem gitártab...

Valaki segítene nekem gitártabot olvasni?

Figyelt kérdés

Hm Em C7 D

Csábít egy éj, egy sejtelmes látomás,

Hm Em C7 D

Csábít egy arc, mit egyszer kell, hogy láss,

D E A F#

És a szem, mit láttam már valahol,

Hm G D

És kék, és olyan szép.

D C# F#

És egy száj, mi most más szívéhez szól:

A D F# G

Tiéd volt az arc, tudom most már jól,

A

És azóta



D A G G A D

Jégbõl vagyok, talán fel sem olvadok,

G A D

Hát nyújtsd két kezed, olvaszd fel

G A

jégszívemet!



Ha valami fáj, nem érzem régen már,

És ez a láz csak álmomban éget tán,

És az arc, tudd meg, hogy tiéd,

Hívj! Nekem ennyi elég.

És a száj, ha hozzám szól majd még,

Meg kell értsed hát, ennyi épp elég,

Biztosan látod,


Refrén


A jelöléseken nem tudok eligazodni... Még csak most kaptam gitárt, és most próbálnék el egy dalt. Én azt hittem, hogy egyszerűen majd csak váltogatunk a dúrok és molok között, de mi az a C7, meg Em, szokott D# is lenni... A sima betűk mit takarnak?? Köszönöm!!


2015. szept. 3. 08:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezen a weblapon mindent megtalálsz:

[link]


Ahol nálad csak a betű van, az a linken "maj", ha "m" van a betű mellett, az a linken "min".

2015. szept. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy ami nálad "H" az a linken "B". Remélem sikerül eligazodni rajta!
2015. szept. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Remélem nem a számok olvasásával van gond :) # ez a kereszt, másik a bé (nem találtam jelet a billentyűzetemen). A kereszt fel hanggal emeli a hangot, tehát egy fekvéssel közelebb a nyakhoz fogod, kivéve az E és H hangok esetében, mivel ott E-ről F-re csúszol és H-ról C-re (ezek között a hangok között csak fel hang távolság van). A bé ezzel ellentétben fél hanggal mélyíti a hangot, kivéve F és C esetében. (F-ről E-re, C-ről H-ra). Remélem érted. Ha valami gond van, írj üzenetet. Amúgy ez egy elég egyszerű szám.


Ja és még van a feloldójel, ami semmissé teszi a keresztet és a bét, és vannak más jelzések is, de azokról ott azt hiszem nincs szó. Azok már bonyolultabbak.

A jelzések tabokban csak a konkrét hangra vonatkoznak, de kottaban a konkrét taktusra, vagy ha van a taktusban feloldójel, akkor addig

2015. szept. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!