Miért mindig a dubstepet meg a tuctuc-okat szólják le? Ennyi erővel le lehetne szólni a rockot, vagy metált, mert a hörgés se jobb. Félreértés ne essék, semmi bajom a rockkal, de egy fokkal se jobb a többi műfajnál.
"Miért mindig a dubstepet meg a tuctuc-okat szólják le? Ennyi erővel le lehetne szólni a rockot, vagy metált, mert a hörgés se jobb."
hehe, hát akkor hajrá. te is sok zenét hallottál már életedben, ha csak dubstep meg tuctuc és hörgős metálszemét létezik. na nem baj, én addig hallgatok egy kis ska-t, meg fusiont, meg jazzt, meg komolyzenét :D
Minden zenei műfajnak van egy szintje. Ott van pl. rock vonalból a sok populáris akármi (Tankcsapda, Green Day, stb) ezek semmivel nem komplexebbek a tuckeksz zenénél.
Az ízlésen nem szabad vitatkozni. Ezzel én is így vagyok. Játszom/játszottam hangszeren, és DAW-on egyaránt, így nagyjából képbe vagyok mi is zajlik a modern zenei világban. Amit leírok az nem a véleményem, hanem puszta tény. Az az igazság, hogy a rocknak és a metálnak több alfaja van mint a gépzenének, és a metál műfaj olyan komplexitásba is torkollik olykor, ami a jelenlegi tuciban egyenlőre egyszerűen nincs. Nem feltétlenül technikai szempontból, hanem atmoszféria szempontjából. Pl. egy tipikus Pop-Punk-Rock nóta borzalmasan fapados és egyszerű tud lenni, de egy ilyet csakis a borzalmasan fapados és egyszerű gépzenével lehet összehasonlítani. Mind a kettő fapados. A rockerek és metálosok ebben azt "szidják" hogy a borzalmasan fapados és egyszerű rockzenét sokkal nehezebb összehozni működőképesre, mint egy gagyi diszkót. Ezt technikailag alátámasztom (de itt nem szidni szeretném a gépzenét, mert bizonyos alfajait nagyon szeretem), mert ahhoz hogy két akkordot letudj fogni jól - és még nem játszottál hangszeren - kell MINIMUM egy hét. És itt még csak megtanultál két akkordot. Valakinek tudnia kell dobolni, énekelni.. Ezek mind mind hosszú hónapok gyümölcse. Még akkor is ha a végeredmény ramaty. 1 hét alatt DAW-al sok gagyi diszkó zenét meglehet csinálni.
Persze ez a része a dolognak nem számít ha csak a produktumokat hallgatjuk, de ez az oka annak, amiért a rockerek lenézik pl. a diszkót. Nem feltétlenül zeneileg komplexebb, hanem a munkálataiban.
Persze a gépzenéből is megvannak a komplex darabok. De én. pl. sokkal könnyebben létrehozok DAW-al egy komplex zenét, mint hangszeren. Egyszerűen könnyebb, még akkor is ha nehéz.
Egyébként tudom, ezeket is "egykaptafának" fogod gondolni, de itt van pár szokatlan rockzene, ami lehet számodra újdonságot fog nyújtani (bár ha elfogult vagy a gépzenével kapcsolatban, akkor ez nem fog megtörténni).
https://www.youtube.com/watch?v=Rn9SdJMMLAM
https://www.youtube.com/watch?v=zIVypBaa2QA
https://www.youtube.com/watch?v=Bo_f8jvoruY
A zenének idő kell. :)
fáj ennyi baromságot olvasni
- az elektronikus zenék (legalábbis a 99,9999%uk) nem kívánnak harmóniailag komplexek lenni így hülyeség ilyen szempontból összehasonlítani akármivel
- a "de hát egy hét alatt teljesebb értékű technót lehet csinálni, mint rockot" a leghülyébb érv, ott van a komoly zene ahol az alkotó egy papírra írkál, akkor most az a legkönnyebb műfaj mert ott egy perc alatt eljutsz oda, hogy le tudsz jegyzetelni két akkordot, miközben a rocknál az hú de nagy teljesítmény mert, két hét kell hozzá hogy lefogd!!?
A kérdés az volt, hogy sokan miért nézik le a gépzenét. A válaszban ott van. Valaki ezzel egyetért, valaki nem. Valakinek számít, valakinek nem. Nekem teljesen mind1, nem vonok összefüggéseket a zenék között, csak leírtam hogy sokak miért gondolják rossznak a gépzenét.
Azért a 99.99999 % húzós, hallgass pl. Boards of Canada-t, az teljesen a harmóniára (és a diszharmóniára) épít.
https://www.youtube.com/watch?v=F7bKe_Zgk4o
A technikai készültsége a zenéknek meg nem hülyeség, ha valaki ilyen szempontból vizsgálja a témát. Zene szempontjából teljesen lényegtelen. Itt a kérdésre van válasz adva, nem az én véleményemet írtam le.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!