Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi az, hogy torokból énekelni?

Mi az, hogy torokból énekelni?

Figyelt kérdés
Egyik barátom folyton azt mondja, hogy jó hangom van, csak próbáljak meg ne torokból énekelni, mert így nagyon rossz. Ez engem nagyon megsért, és nem tudom, hogy mit lehet ez ellen tenni, pedig szeretném, ha szép hangom lenne. Hogy lehet elérni, hogy ne torokból énekeljek?
2010. febr. 27. 10:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Gyanítom arra gondolt, hogy torokkal próbálod hangosítani a hangot. Tehát onnan jön a hang fő karaktere. Valójában úgy kéne csinálni, hogy rekeszizommal gyomorba vezsel jó nagy levegőt, és azzal éred el, hogy stabil, normál hangerővel rendelkező hang jöjjön ki belőled.


De ezt szerintem nem igazán lehet így elmagyarázni, egyszerűen érzed. AZért remélem segítettem.

2010. febr. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ja, még valami, talán így könnyebben megérted: ha torokból énekelsz, akkor te is érzed, hogy főként a torkodat hazsnálod. Főleg abból, hogy ha sokáig énekelsz, és esetlegn em egyszerű dolgokat, akkor az nagyon megerőlteti a torkodat.


Míg ha gyomorból fújod a levegőt, akkor a torkodat TELJESEN el kell engedni, mert különben csak akadályt jelent a hangnak.

2010. febr. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen, megpróbálok mindent úgy csinálni, ahogy mondtad
2010. febr. 27. 11:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!