Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi baja a gitáromnak?

Mi baja a gitáromnak?

Figyelt kérdés

Ha hammer on-t csinálok az 1. húron a 10. bundról a 12.-re akkor nem szól tisztán a hang, hanem olyan fura, zavaros. Ugyanúgy a 2. húron a 15.-ről a 17. bundra. De pl ha az elsőn a 11.ről csinálom a 12.-re akkor nem, csak ha a 10-ről csinálom akkor. Csak ezen a 2 húron tapasztaltam ezt, főleg abban a pozícióban amit leírtam, de más pozíciókban is hallható egy kicsit.

Egyébként ha külön játszom a hangot akkor tisztán szól mindegyik, csak a hammer on-nál van ez.


Készítettem róla egy videót hogy halljátok : https://www.youtube.com/watch?v=4OA-khOfz40


A gitár amúgy egy Iron label szériás ibanez, tremolóval. Mi lehet a baj? A húrok magassága? A bundok, esetleg a nyak hibás?


Már lassan 1 éve megvan a gitár, de nem igazám emlékszem, hogy ezzel baj lett volna, kb 1 hónapja tapasztaltam először, de mivel a szólózásba most kezdek csak belemerülni, eddig nem igazán játszottam abban a fekvésben.



2015. ápr. 19. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Próbáld meg anélkül, hogy agyon lenne torzítva a hang, akkor is másképp szól? Egyáltalán, van különbség, ha csak önmagában, erősítés nélkül csinálod? Hallasz valami mást olyankor, zörgést vagy tompulást?
2015. ápr. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem ártana megnézni a nyakat! Valószínűleg azzal van a baj, ha látod hogy nem oké,akkor állítsd be! Ez a leggyakoribb. Ha a nyak rendben van állíts a húrmagasságon, bár én ezt majdnem kizárom.. A bund meg nem valószínű, hogy 1 év alatt elkopik. Nyak!
2015. ápr. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Tisztában nem hallani, csak torzításnál.


Amúgy az előbb próbálgattam, és úgy tűnik hogy ha az összes húrt letompítom és csak az 1. tud megszólalni, akkor ha próbálom a hammer on-t, akkor jól szól... tehát mintha abban a frekvenciában berezegtetné a többi húrt (meg aztán első húron 10-ről 12-re ugyan az a hang mint másodikon 15-ről 17-re, szóval lehet tényleg vmi a frekvenciáva van..?)

2015. ápr. 19. 15:12
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez az "állítsd be a nyakat" meg "állíts a húrmagasságon" nagyon nem ajánlott annak, aki nem ért hozzá, főleg, hogy még pontosan nem is tudni, mi a baj.

Hogy egy-két bundnál furán szól, azon nem nagyon fogsz tudni ezzel segíteni, mert mindkét állítás nagyban befolyásolja az egész nyak hosszábban a dolgot...

2015. ápr. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Megnéztem a videód. Nagyon jól tetted egyébként, mert így pontosam lehet hallani. Akkor szól így, ha egy kettős hangzat bizonyos, megadott hangközökkel szólal meg. Ergo itt most valószínűleg az a gond, hogy az ujaddal picit hozzáérsz egy másik húrhoz. Tisztán azért nem hallani, mert... őő, próbálj meg egy akkordot megpendíteni tisztán és torzítva, érteni fogod. Én így azt mondanám, hogy a technikáddal van baj, nem tudok elképzelni olyat, hogy a gitár hibája okozza... Persze rossz beállításnál könnyű véteni. Ha teheted, vidd el hangszerészhez, állítsa be, még ha nem is oldja meg a problémát, de valószínűleg jobb lesz.
2015. ápr. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem ajánlott, de honnan tudjam hogy nem tudja hogy hogy kell? Akkor meg ne írja ki, hanem vigye el hangszerézhez. Látatlanba senki se fogja megmondani mi a gáz, és megcsinálni neki. Ha nem ért hozzá, úgyse tudja megcsinálni.
2015. ápr. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Na az #5-nél a pont! Aktív te meg hagyd már abba az okoskodást, mert a semmitérő válaszoddal nem lesz előrébb a kérdező!
2015. ápr. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Aki ilyen kérdést tesz fel, az aligha járatos a gitárbeállításban.

Az olyan válasz, ami erre bíztatja, nem igazán jó tanács.

2015. ápr. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Bocsánat, lemaradtam valamiről?



5# nem hiszem hogy a technikámmal van a baj, hiszen csak abban a 2 helyzetben csinálja azt, és ott midnig, sehol máshol nem...


A gitár beállítással kapcsolatban: nem vagyok gitártechnikus, de amikor megvettem a gitárt magam állítottam be, megnéztem egy csomó videót, meg elolvastam a kézikönyvet illetve ezzel kapcsolatos oldalakat, és akkor sikerült is beállítani, nem zörgött, a húr magasság jó volt, és ahogy említettem akkor nem tapasztaltam ezt a problémát.. de lehet csak elsiklottam felette...


Amúgy ti már tapasztaltatok konkrétan ilyen problémát?


Majd kicserélem a húrokat, és próbálok állítani rajta egy kicsit, ha nem javul meg akkor persze, elviszem technikushoz (csak alapból azért tettem fel a kérdést, hátha van vmi egyszerű megoldása)

2015. ápr. 19. 17:57
 10/11 anonim ***** válasza:

5#-ös vagyok.

Próbálgattam. Néha sikerült nekem is előidézni (ne kérdezd hogy). Valószínűleg a többi húr átveszi a rezgést, TALÁN ez lehet a gond. De ha a kezed támasztod közben a húrokon, akkor nem lesz ez.

2015. ápr. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!