Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosoknak! Drága multieffek...

Gitárosoknak! Drága multieffekt vagy külön pedálok?

Figyelt kérdés
Puszta kíváncsiságból érdekelne, hogy koncertokra melyik verziót ajánljátok? Megvenni 1 normális minőséges multieffektet olyan 120-150.000 ft körülit vagy inkább mindegyik effektet külön? Mert gondolom koncerton elég nehéz változtatni a hangzásokon ha külön effektek vannak. Az igaz, hogy ha külön vesszük az effekteket nem kell kiadni egyszerre nagy pénzt, de viszont ha veszünk pl 5 pedált, akkor szinte ugyanott vagyunk ( pl. torzitó, wah wah, delay, flanger, tremoló) mintha multit vennénk. Esetleg tudtok mondani olyan multieffektet amit koncerton is lehet használni és bátran megállja a helyét? Amúgy én otthoni használatra guitar riget használok roland interface-el és eléggé meg vagyok elégedve a hangzásokkal, persze tudom hogy koncerton ez már nem igazán lehetséges. Köszi a válaszokat, lehetőleg olyan irjon akinek volt már tapasztalata ilyen téren.

2015. márc. 3. 23:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem ennyiből áll. A "külön pedálok" általában analógok, míg a multieffektek mindegyike digitális. Ilyen árkategóriában azért már jók a multieffektek, de akármennyire is részletes, sosem lesz analóg (még ha nem is hallod a különbséget, megmondom őszintén, én se mindig hallom). De igazából azt kell eldönteni, hogy milyen és hány féle stílust játszol. Mert ha csak 1 féle stílust szeretnél, akkor teljesen felesleges a multi...
2015. márc. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A multieffekt koncerten praktikusabb, ha egy számon belül nagyon eltérő hangzást akarsz gyorsan váltani. Pl. egy tiszta, enyhén visszhangos felbontásról átugranál egy torzított, vastag kórusos zúzdára, akkor egyszerűbb a multi előre programozott kombinációját használni, mint külön-külön végigkapcsolni a pedálokat.
2015. márc. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

KoncetOn lol :DD


Hát ezt embere válogatja..kinek a digitális kinek az analóg..majd kitapasztalod szerintem.. én az analóg mellett tettem le a voksomat, évek óta pedálokkal játszom koncerteken. Nálam a rackben looperekbe vannak bekötve az analóg pedálok. Simán bejön! Nem mondanám kényelmesebbnek a multit.. persze erősítőtől is függ.. meg nem biztos, hogy a multin mindent kitudsz használni. szerintem vegyél pedálokat!

2015. márc. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kucu02


ezért találták ki a lábkapcsolókat.

2015. márc. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!