Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyire károsodik az elektrom...

Mennyire károsodik az elektromos gitár a hangolásoktól?

Figyelt kérdés
Sokat szoktam hangolni a gitárom,mert sajna nem telik több gitárra,hogy kevesebbet kelljen hangolnom,de rajta vagyok az ügyön. Szóval egyszer rájövök,hogy most le akarom hangolni Drop A-ra.Majd meguntam és akkor meg Drop D-n akarok játszani... Volt mikor csak Standard D és Drop C között ugráltam..De ez elég sűrű.Van,hogy egy hét sem telik el a hangolás után,már megint hangolok. Főleg most,hogy elkezdtem tanárhoz járni és oda kell a Standard de lent szeretek játszani..Szóval ez mennyire baj? Egyébként mint mondtam rajta vagyok az ügyön szóval nyár környékére meg lesz szerintem a másik gitár ez mellé és akkor az egyik le a másik fel.

2015. febr. 15. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:

A hangolástól nem károsodik, de mivel ugye Drop hangolásokhoz vastagabb húrokat szokás használni, mint standardhez, a húrok feszítőereje eltérő, ez nyilván másképp görbíti a nyakat, ilyenkor utána kell állítani a pálcával általában.

Hogy ez a folyamat mennyire okoz elhasználódást, ez attól függ, mennyire jó anyagból és milyen gondosan van elkészítve a nyak és a pálca. Ha naponta változtatgatod ezt, az nyilván jobban igénybe veszi, mint aki mindig ugyanabban a hangolásban játszik és nem kell folyton állítgatnia.

Vegyél egy Peavey AT-200-at, az nem drága és van benne elektronikus AutoTune. Olyan hangolásba játszhatsz egy gombnyomásra, amiben akarsz.

2015. febr. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Aktív gitár!

Az auto tune mire jó?

Hogy működik?

2015. febr. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Keress rá Youtube-on arra, hogy Peavy AT-200 review.

Tucatnyi bemutató van róla.

2015. febr. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Peavey AT-200, bocs.
2015. febr. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tehát lefogok egy hangzatot,megnyomom,és az lesz az lesz az alap hangolas? Tehát pl. Barre az 1. Bundon,és megnyomom,akkor onnantől az 1. Bundos barre lesz a standard hangolas?
2015. febr. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, ilyet is lehet.
2015. febr. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még mindig tatva van a szám,hol tart ez a világ...
2015. febr. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez nem új dolog, már pár éve a piacon van.

A Line 6 Variax-ok is már régebb óta tudják ezt meg még többet is.

2015. febr. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!