Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mitől lesz valaki nagy Dj?

Mitől lesz valaki nagy Dj?

Figyelt kérdés
"Mitől lesz valaki nagy Dj" ugy értem hogy mitől függ hogy valaki nagyon híres sztár Dj lesz Mint: Avicci,Calvin Harris,Martin Garrix,David Guetta,Skrillex,Hardwel, mit csináltak más ként mint a többi Dj?

2015. jan. 5. 18:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Olyan számokat csinálnak ami éppen divatos és széles körök számára befogadható/élvezhető.


Hiába kezeled ötször jobban a keverőpultot mint Guetta, ha nem emészthető a zenéd. Ez természetesen igaz a zenekarokra is.


A másik dolog meg hogy ügyesen építgették a pályájukat: jó kapcsolatok, barátságok, jókor voltak jó helyen.

2015. jan. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
És ilyen kapcsolatot hogy lehet épiiteni ha valaki ilyet akar? (Nem én csak kíváncsi vagyok) mert sok Dj haverom van akik 1000éve Dj-k és nem sikerült csak kis magyar klubokban zenélni ilyen kapcsolatot magyar itt nem tud szerezni? És külföldön? illetve hogy értted hogy jókor volt jo helyen? :)
2015. jan. 5. 18:16
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha megfigyeled, akkor a nagy részük Hollandiából van, vagy Svédország is jó pár híres dj-t adott ki magából.

Bár Guetta és Daft Punk francia, Skrillex amerikai ha jól tudom.

2015. jan. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

"És ilyen kapcsolatot hogy lehet épiiteni ha valaki ilyet akar?"


Nagyvárosba kell menni(Guetta párizsi pl.), fellépéseket szervezni, ott ismerkedni zenészekkel, felvételeket csinálni stúdiókban. Soha nem tudhatod ki lesz befolyásos, ki tud majd segíteni neked, kinek a telefonszáma ér sokat a zsebedben.


De ha elolvasod ezeknek az embereknek az életrajzát láthatod hogy mind nagyon szerették amit csinálnak és fiatal koruktól kezdve ezerrel csinálták a mixeket és keményen próbálkoztak, hogy befussanak.


Szerintem tehetség, kitartás, szerencse és jó kapcsolatok kellenek ahhoz, hogy befuss.

2015. jan. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Mindig is a kapcsolatokon múlott sokminden, mostanság sincs ez másképp. Persze tehetség is kell, de ebbe a buliba alapból nagy tőkével érdemes indulni, ha csak a produceri oldalát nézzük az egésznek. És akkor még promótálásról/reklámozásról szó sem esett.


Aki feltörekvő, annak az a lényeg, hogy első körben eljusson egy kiadóhoz a zenéje, utána nagyobb kiadóhoz, utána mégnagyobbhoz, és közben tudjon magának egy olyan managementet szerezni, akikkel egyrészt jól megértik egymást, másrészt meg nem akarják egymást "kirabolni", ergó nem megy a fillérba...ás a százalékokkal. Az, hogy kiből mekkora sztárt tudnak faragni, azon múlik, hogy mennyire eladható. Ők eladhatóak, de Avicii-nél többen (mmint nagyobb producerek) is mondták, hogy ő csak a manager-ének a bábja, bár elég jó kis duót alkothatnak pénzügyi szempontból.

Az, hogy neked ez sikerüljön, rengeteget kell tanulni, rengeteg pénzt bele kell feccölni, és viszonylag sokat kell dolgozni. Na meg kapcsolatokat építeni, illetve nem árt, ha céltudatos vagy, nem bulizni mész ahelyett, hogy tanulnád a szakmát (gondolok itt a zeneírásra).

2015. jan. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
és az ilyen nagyobb kiadóhoz mint: Spinnin Record,Ultra Records,Sony,Coulumbia Recods,...stb hogy jut el?
2015. jan. 6. 17:26
 7/18 anonim ***** válasza:
Na ez a legnagyobb baj sajnos. a divat. bárcsak ha ne létezne ilyen baromság. A tehetség sokkal fontosabb mint a hülye divat..
2015. jan. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
sokan másként vannak ezzel...
2015. jan. 21. 15:57
 9/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a legegyszerűbb módja a youtube. Ha ott folyamatosan csinálsz mixeket saját számokat, esetleg van egy énekes haverod (nem befutott) és vele közösen csinálsz számot, jobban eladható lesz. (David Guetta is így kezdte Chris Willissel. És ha youtube-on van elég nagy nézőszámod feljuthatsz nagyobb kiadókhoz, stúdiókhoz. Vagy ahogy előbb írták kapcsolatok kellenek.
2015. febr. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A nagy djk épp hogy szarok
2015. febr. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!