Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tönkremehet ettől egy csöves...

Tönkremehet ettől egy csöves erősítő?

Figyelt kérdés
Volt anno egy modellezős 30W-os line6 erősítőm, amiben tönkrement a végfok ic valamint abnormálisan elhasználódott a hangszóró, és ahova vittem javíttatni, azt mondták, hogy azért ment tönkre mert ilyen műfajra nem való ez az erősítő ( hardcore-t és egyéb ilyen nyalánkságokat játszom, sokszor drop Aig lehangolva) és azt is mondták hogy egy nagyobb teljesítményű erősítő megoldaná a problémát, ruházzak be egy 80-100Wos erősítőre ehelyett, és akkor nem lesz ilyen gond. Namármost..az volna a kérdésem, hogy ez a hiba előfordulhat-e nem digitális, hanem full csöves vagy csak előfokcsöves erősítőknél is? szóval ha akarok venni egy full csöves fejet, de mondjuk egy 20Wosat néznék ki, vagy akár home recording céljából egy 5 vagy 1 wattosat, akkor kell attól félnem, hogy attól, hogy ilyen zenét játszom rajta, ennyire lehangolva, előfordulhat vele bármi probléma? illetve azt tudom hogy fullcsövesnél kb a fej teljesítményének a 3szorosa kell hogy legyen a láda terhelhetősége, de ez sima előfokcsöves vagy tranyós erősítőknél hogy van, illetve mikor nem lakja le a hangszórókat? szóval röviden...előfordulhat hogy amiatt hogy ilyen zenét játszom, tönkremegy a gitárcuccom ha túl kis teljesítményűt választok, avagy semmi ilyentől nem kell félnem? (bármi tapasztalatot, ajánlatot, tippet szívesen fogadok, illetve előre is köszönöm a válaszokat :) )

2014. dec. 23. 04:16
 1/4 anonim válasza:

Helló! Az én tapasztalatom csövessel, mégpedig ezzel [link] 100watt cső és 400w Ashdown bass ládát használok hozzá, basszusgitárhoz. Tény hogy a csöveket cserélni kell, ha elhasználódtak, Mullard gyártmány bejött nekem. Szép tiszta hangzás, viszont kellenek hozzá pedálok meg kütyük amik általában vannak gitárerősítőn (reverb, valami torz stb.)

Régebbi csöves márkákat nézhetsz, sőt még EAG vagy BEAG gyártmányút vagy ECHOLETTE SELMER stb. keresgélni lehet. A kimenőtrafó legyen jó akkor egyész szépen újra lehet pakolni, vagy pakoltatni a gépeket. A régi csövesek papírmembránjai ha jók akkor kiváló, de egy kvázi fiatal dinamikusabb ládával nem lehet bajod.. E holmim gitárral és baszussal is kitűnően lehet hajtani..


kb ennyi...

2014. dec. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az hogy milyen stílusban használod az erősítődet normális esetben attól egy erősítőt sem megy tönkre. Próbáltam én is leharcolni egy tranzisztorost és egy ic-set is. Nem sikerült mert túlmelegedéskor egyszerűen lekapcsolt a végfok IC de megjegyzem ez is akkor fordult elő amikor kisebb ellenállású hangszórót kötöttem hozzá és abból is rögtön 2 darabot neki. Ha nincs ilyen védelem mondjuk egy gitárerősítőben akkor már más a helyzet. Halál biztos tönkremegy a végfok. Nálam a hangszóró döglött állandóan, folyamatosan cserélnem kellett hardcore metál alatt. Levált a hangszóró tekercselése és főleg kis hangerőn "rekedt" volt a tiszta csatorna.Többször újra kellett ragasztatnom a tekercset. Általánosságban viszont igaz hogy a full csövesek nehezebben mennek tönkre, ha szerencséd van csak a végcsöveket kell sűrűbben cserélned ilyenkor és nem a kimenőtranformátort. Nálam szerencsére csak a cső 2-2(1kohm&10ohm) anód és katód ellenállását kellett cserélnem amit otthon egyszerűen kicseréltem pákával pár száz forinból. Tulajdonképpen ezeket azért teszik be hogy ne a méregdrága kimenőtrafó égjen le ha zárlatos a cső, vagy túlterheled. Szóval ha tényleg keményen játszol, maxon dzsizsegteted a gitárt és ezen felül még csikorogtatni is akarod sokkal jobban megéri egy fullcsövessel, főleg hogy messze jobban is szól és szebb hangja van mint bármelyik félvezetősnek.
2015. márc. 17. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
természetesen mindenképp fullcsőre hajtok csak az a kérdés hogy mekkorát vegyek belőle hogy nem lesz e baja a kisebb teljesítményűnek ha rendesen meghajtom..
2015. márc. 19. 18:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Az attól függ hol használod. Otthonra elég egy 50w csövesből de ennyi kell is. Stúdióba inkább kisebbet ajánlott de én nem hiszem hogy ennek lenne igazán valami értelme. Szerintem ez marketingfogás. Elsőre nem tetszett a néhány vattos csövesek hangja. Természetesen korabeli alkatrészekből összebányászva egy pacsirta rádió hangjával szépen szólna. De hiába írják rá hogy Germany, akkor is kínai cucc a belvilága sajnos.

Tavaly inkább építettem magamnak egy 60w fullcsövest és azzal meg vagyok elégedve.

2015. szept. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!