Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zongorázni szeretnék tanulni,...

Zongorázni szeretnék tanulni, de soha nem jártam szolfézsra, nem tudok kottát olvasni stb. Ha zongora magántanárhoz járok ő is ugyanúgy megtanítja ezeket mintha zsolfézsra járnék? 14\L

Figyelt kérdés

2014. dec. 10. 20:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Persze! :)
2014. dec. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A kottázást általános iskola alsó tagozatban oktatják énekórán, szóval elég könnyen találhatsz tanárt, zongorázni meg akár még magadtól is megtanulhatsz.
2014. dec. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a válaszokat. :)
2014. dec. 10. 21:10
 4/11 anonim ***** válasza:

2

Ja megtanulhat magától is, mondjuk még jó hogy nem agysebész akar lenni a kedves kérdező, mert ha bevenné amit mondasz és gyakorolná a szakmát, különleges kegyetlenséggel elkövetett emberölésért biza éveket kapna!


A kérdezőnek:

Persze, hogy megtanítja, sőt azzal kezdi (ha nem, akkor menekülj, mert csak sarlatán, és köze sincs a zenéhez).

A lényeg hogy jó tanárt válasz, mert elég sok a magát tanárnak nevezett zenei analfabéta...

2014. dec. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Hát ha az általános iskolában nem tanultál meg kottát olvasni, akkor nehéz dolgod lesz.Ha van ismerős zenetanár, menj el hozzá, ő majd elindít a kiegészítő ismeretek útján.Ha elég erős benned az akarat, mindent meg lehet tanulni még autodidakta módon is. Sok sikert!
2014. dec. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Csak a félreértések végett, egy "sima" állt. iskolában, senkit sem tanítanak meg kottát olvasni!!!
2014. dec. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a válaszokat. Nem akartam amúgy egyedül elkezdeni zongorát tanulni. Mi az általánosba a dó,ré,mi....stb. tanultuk :)
2014. dec. 17. 16:44
 8/11 anonim ***** válasza:

Az jó, mert egyedül nem lehet megtanulni.

A do re mi, ide kicsit "kevés" lesz (vagy sok, de ez már későbbi lecke) :)))

2014. dec. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 hosszúhajú ***** válasza:
100%

Jézus Mária!!!!!!!!!!!!!!!!!

Könyörgöm felejtsd el a legtöbb itteni választ. Én szolfézs tanár vagyok, az anyám meg zongora tanár, és sok mindet fogok neked írni.

Egyáltalán nem biztos, hogy egy zongora tanár jól tud tanítani szolfézst is. Ez két külön szak a fősulin, én ének-zene szakot végeztem. De még a szolfézs tanításhoz is külön módszer van. Ez az egyik. A másik, ha vállalja is a zongi tanár, az sem a zongora óra keretén belül lesz, az külön órának minősül, mint szolfézs óra. Aztán. ha zeneiskolába elmész, akkor minden hangszer tanulást két év, - nem mindig ennyi - szolfézstanulás előz meg. Ebben megint nekem higgy, mert apám meg zeneiskolai szolfézstanár. És a legeslegfontosabb. Én elkövettem azt a hibát, hogy anyám zongorázni akart tanítani, de makacs voltam és mondtam, majd egyedül. Ennek az lett a vége, hogy a fősulin, meg előtte is alig bírtam kiiktatni magamból a rosszul berögzült technikákat. Mert van ujjtartás, leütés,billentés technikája, kéztartás, csukló, sőt, eleve az egyvonalas C-hez kell ülnöd a zongorához,stb, ilyen apró dolgok. Van ujjrend, skálázás, amit ha kihagysz, igen gyatra technikád lesz. Én színvonalban továbbképzős vagyok zongorából, de a technikám a saját régi makacsságom miatt olyan mint egy negyedikesé. meg kell tanulni billenteni, karodat vezetni, stb,kérlek higgy nekem ebben, az egész családom ezt csinálja hivatalosan is. Ha kihagyod az alapokat és magadtól szaladsz neki, rosszul rögzül minden és nagyon nehéz kijavítani, olyan mint egy balkezest rászoktatni jobbra. A szolfézs meg valóban kell, és lehetőleg zongi előtt, mert ha egyszerre kezded, nehéz kétfelé figyelni, jóformán még meg se tanulsz valamit elméletben, máris ott egy zongora, sokkal nehezebb és lassabban fog menni. Ha hiányzik a technikai rész, az kb olyan, mintha magadtól kezdenél házat építeni. lehet hogy nem dől rád, de soha nem lesz olyan stabil, mintha profi csinálta volna - persze még rád is dőlhet. a zongin így persze megtanulhatsz autodidakta darabokat játszogatni, de nem tudsz majd tovább fejlődni, mert a technikád nem fogja hagyni hogy haladj, rossz technikával már állandóan belebotlasz majd pl egy gyors futamba. ha komolyan akarod csinálni, hallgass rám, mert épp ennyi idős voltam, mikor elcsesztem. ha csak hobbizgatsz, akkor persze nem erre megy ki a dolog.

2014. dec. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Megfogadom a tanácsaidat :). Köszönöm a válaszod!
2014. dec. 27. 09:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!