Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik hangszert válasszam?

Melyik hangszert válasszam?

Figyelt kérdés

Zenész családban élek, eddig hegedű tanultam (8 év), most lesz meg az alapvizsgám.

Jövőre át szeretnék menni másik hangszerre.

3 választásom van:

-zongora

-cselló

-tangóharmonika


A zongora az ugye egy alaphangszer, tehát ez mellette szól, és elég gyorsan meg lehet tanulni.


A cselló szerintem gyorsan menne, már próbálkoztam vele.


A harmonika csak úgy megtetszett, nem tudom honnan jött.


Ti mit választanátok?


15/F



2014. dec. 7. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
A zongorát tudom ajánlani.
2014. dec. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Valószínűleg a cselló lesz de még nem biztos.

2014. dec. 8. 20:38
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól függ. A csellóval egyedül nem tudsz kezdeni szinte semmit. A zongorát nem tudod cipelni sehová. A hegedű is szép hangszer de szólóba nem ér semmit. Marad a harmonika. Nem tangóharmonika !!! Ez egy komplex hangszer. Szinte egy egész zenekar.
2015. jan. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy a csellóval nem tudok semmit kezdeni?

Az szólóhangszernek is elmegy, akár zenekar mellé, de még egymagában is.

Hegedűvel ugyan ez a helyzet. Játszottam már hegedűn olyan darabokat, amit ha meghallasz kíséretben, nem hiszem, hogy a szólistára tudsz majd figyelni.

Zongora az ma már kb mindenhol van, ha más nem, szintetizátor.


A harmonika nekem is ezért tűnt fel, mert az dallamot is játszik, kíséri is önmagát, és elég jó a hangja.

2015. jan. 7. 19:00
 5/7 ubulka99 válasza:
Szerintem a cselló jó választás ;)
2015. jan. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nos. Én csellista vagyok (10 éve tanulok, gondolkodom zenei pályán is...) és csak ajánlani tudom. Előnyök: jól használható szóló és kamarahangszernek is, gyönyörű a hangzása, és hát igen... A hangszer is csodás. Hátrányok: minimum 4 év, mire biztosan játszol rajta, de neked ugye nyilván kevesebb lesz. Az elején a nagy fogás miatt eléggé fáj a kezed.És a hordozás... Villamosnál pl. babakocsifeljárón lehet csak vele felszállni, és ha baja lesz, nem olcsó mulatság!

Zongorázom is. Én személy szerint annyira nem tudok hozzá kötődni. Viszont! Nem kell cipelni! De az utcasarkon sem ránthatod elő!

A harmonikában nincs sajnos tapasztalatom, de fantasztikus a hangzása.

Összegezve én a csellóra szavazok, de az a fontos, hogy szeresd amit csinálsz! :)

2015. júl. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia ha választani akarsz tudom ajánlani a Csellót.Sokan azt mondják unalmas meg ilyenek,de ha mentőt akarsz róla hallani ill. Látni akkor ajánlom a 2CELLOS nevű párost.
2019. júl. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!