Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek melyik a jobb gitár?

Szerintetek melyik a jobb gitár?

Figyelt kérdés

Úgy gondoltam, hogy lecserélem az 4 éve használtan vett Soundsation gitáromat, valami komolyabbra, amivel akár színpadra is léphetnék, és ebben kérném a segítségeteket, ugyanis nem tudok választani.


Cort EVL K6

[link]


B.C. Rich Mockingbird Plus FR

[link]


A Cort márkát nagyon szeretem (ahogy a tejet is), hiszen olcsón árulnak minőségi gitárokat. Egy Cort AD810 boldog tulaja vagyok közel 1 éve, és eddig nem okozott csalódást.

A B.C. Rich pedig úgy tudom főleg "metálabb gitármárka", amíg a Cort mindenevő. Ez nem is baj, hiszen inkább metált, hard rockot és társait játszok, de sajnos B.C. Rich gitárokkal nem sok tapasztalatom van. Ahogy néztem, a test anyaga és a hangszedők azok a lényegesebb dolgok amik különböznek. Az, hogy miből készül a test, úgy olvastam, hogy nem sok dolgot változtat, a hangszedők viszont annál inkább. Egy szónak is száz a vége: melyiket érné meg inkább megvenni szerintetek?



2014. dec. 5. 19:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Én a Cortra szavaznék.


A gitár testének anyaga nem az alapvetően meghatározó, de mivel az egész egy összetett rezonáló rendszer, a hangzás árnyalatait befolyásolhatja.


A B.C. Rich pickupjairól elég sok negatívat olvastam, a kezdőkategóriás gitárokba elmegy, de szerintem nem igazán jó minőség metálra.


A Cortban viszont EMG 81/85 van, ami az egyik "standard" metálzenében és lényegesen profibbnak számít.

2014. dec. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Laci7 ***** válasza:

Szia!



Nekem egy Cort kx-5 gitárom van és én is a bluestól-rockig-metálig használom,és nekem a híd humbucher pick-up az ami hangra tetszik a nyaki pickup inkább bluesos hangzású szerintem. Ja igen most látom,hogy 150-ért nézed külsőre amúgy szebb a Cort én szeretem a Cort gitárokat.

2014. dec. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!