Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ismertek kicsit egyyszerűbb...

Ismertek kicsit egyyszerűbb zene készítő programot az FL Studio-nál?

Figyelt kérdés

Mit ajánlotok?

DVBBS, Martin Garrix, R3hab, Hardwell stílusú EDM zenéket szeretnék csinálni.



2014. nov. 8. 12:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha az FL stúdiót nem sikerül kiismerni, akkor add fel!
2014. nov. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha van benned affinitás akkor FL tökéletes. Youtube tutorialok sokat segítenek. Ha nem szimpi, akkor Ableton.
2014. nov. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Elsőnek hatalmas igaza van...ha FL-el nem megy, akkor nem igazán kellene egyáltalán más DAW-ok elé beülnöd.

Tudom, hogy sértően hangzik, de inkább maradj a zene hallgatásánál.

2014. nov. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok


Szerintem azért nem így kéne megközelíteni a dolgokat. Én személy szerint Ableton-ba kezdtem el "dolgozni", mert számomra az átláthatóbb, FL valahogy nekem nem volt annyira kézreálló, meg egyszerű, de ez nem az én fogyatékosságom, hanem ezt inkább embere válogatja, hogy kinek-mi jön át jobban. Valaki Reason/Cubase/Logic, mittomén, akármilyen másik DAW-ban tud érvényesülni, mert neki arra jobban rááll az agya/keze.

De ha 0-ról indul az ember, akkor tökmindegy mivel kezdi, úgy sem fog érteni semmit nagy valószínűleg. Ezért is mondtam a youtube tutorial-okat, mert énis abból tanultam meg kezelni az Ableton-t (ajánlom Sadowick-et, bár ő már bitwig-ben nyomul, ha jól tudom).

Egyik sem egyszerű, igazából ez a lényeg, csak meg kell tanulnod (és itt a tanuláson van a hangsúly) átlátni a dolgokat. Ha az megy, utána már minden megy. Persze nem csettintésre fog menni, főleg nem egyedül, főleg ha nincs angoltudásod, ezért is van lehetőség kőkemény 100 ezreket fizetni suliért, ha már ennyire bele akarsz szopódni (elnézést :D) a témába.

2014. nov. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ebben is van igazság!

Én speciel FL-el kezdtem, tökéletesen ki is tusom használni az egész programot, de a minősége miatt váltottam Abletonra. Azt kell mondjam, megérte...nem is kicsit. Az Albetonnak több előnye is van, míg az FL-nek maximum megjelenésbeli, és az is csak amiatt, mert több ablakot tudsz kezelni egy monitoron.


De visszatérve az eredti kérdésre: kezdőknek az FL-nél egyszerűbb felépítéső DAW (szerintem) alig van :D

2014. nov. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Na szóval..szóta FL-lel ismerkedtem, de most összehasonlítom az Abletonnal..

Én is néztem csomó tutorialt neten.

Viszont kicsit azt érzem, hogy az FL Studio-val nem lehet annyira EDM zenéket csinálni, inkább trance..

Az Abletonnál ezt ti hogy érzitek?


Köszönöm az eddii válaszokat.

2014. nov. 11. 16:34
 7/13 A kérdező kommentje:
*eddigi
2014. nov. 11. 16:34
 8/13 anonim ***** válasza:

A DAW-ok nincsenek korlátozva stílus ügyileg :D

Nagyon sokan csinálnak EDM-et mindkettővel. FL-el is csináltam glitch-hoppot, dubstepet, houset, sőt még klasszikusat is. Hidd el, hogy nem a technora van "kitalálva"...max csak olyan tutorialt nézhettél. Keress rá egy konkrét stílusra, pl glitch-hopra, hogy hogyan "kell" csinálni.

Ha már menni fog a jövőben a zenélgetés, ajánlom figyelmedbe az Abletont. Sokkal többrétű, könnyebben kezelhető, az automatizálásokat sokkal könnyebben és bővebben tudod használni, nem terheli a CPU-t annyira...inkább a RAM-okra megy rá és végül, de nem utolsó sorban: sokkal jobb minőségű a kimenete, nem csak rendernél, de már a visszahallott hangnál is.

Ha esetleg érdekelne, hogy ezekkel miket csináltam: glitch-hop, dubstep, jazz, swing, electro-swing, klasszikus.


Egyébként rákérdezhetek, hogy tanultál-e bármilyen hangszeren? (Csak mert nélküle nem igazán fogsz boldogulni, hacsak nem dobokat raksz össze és 100x hallgatod meg, alakítod mindig egy kicsit máshogy, míg "jó" nem lesz) :D

2014. nov. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen, gitároztam.

Egyelőre el vagyok az FL-lel, meg a Virtual DJ-vel.

Utóbbival egy éve egér+billentyűzetet tolom.

Viszont most megvan a pénzem egy Numark Mixtrack Pro-ra.

Szerintetek jó az első kontrollernek?

Meddig fog lekötni egy ilyen? Igazából ugyanazt csinálom,

csak könnyebben és gyorsabban, nem?

2014. nov. 12. 17:05
 10/13 anonim ***** válasza:
Virtual DJ-t én életemben kb csak zenelejátszásra használtam, ha használtam egyáltalán. Ha már kontrollert veszel és a jövő a zeneszerkesztésre fog fordulni, akkor inkább valamilyen MIDI touchpadot vegyél. Ezeket össze tudod szinkronizálni a DAW-oddal és így is tudod irányítani az összelinkelt elemeket. Én már több éve írok zenét egy olyan géppel, amiben van egy 2 magos 3 GHz-s proci és 4 GB RAM, asználok ezen kívül még egy UMX610-et MIDIként és egy Focusrite 2i2-es hangkártyám van. Amondó vagyok: ezzel már lehet viszonylag normálisan zenélni...de a gépet le fogom cserélni, mert egyre nagyobb igényű VST-ket használok és nem bírja.
2014. nov. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!