Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Segítség, miért csak az egyik...

Segítség, miért csak az egyik hangszóróból hallom vissza amit játszok gitáron?

Figyelt kérdés

Korg AX3G multieffekt vonalbemeneten csatlakoztatva a pchez: működik, jó hangzás.

2.1-es hangszóróim vannak, és csak a bal feléből jön a hang, a subwoofer nem is szól.. viszont ha audacityvel rögzítem és visszahallgatom, akkor szól minden.

Mi lehet a gond? Már próbáltam mindent, hogy nincs-e letiltva valami.. remélem elsiklottam valami felett, és tudtok segíteni.



2014. okt. 31. 11:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A gitárról ami jön hang a PC-re az mono, élőben ezért szól csak egy hangszórón, ha felveszed és visszajátszod azért szól mindkét csatornán mert a legtöbb lejátszó -beleértve a felvevő szoftverek lejátszó részét is-, alapból úgy játssza le a mono hangokat hogy valós időben megduplázza a csatornák számát.
2014. okt. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Esetleg még 1 dolog lehetséges de ez valószínűtlen, a hangkártya hangbemeneti beállításánál el van állítva a balansz és ezért csak a bal csatorna szól.
2014. okt. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
De ebben az esetben viszont visszajátszásnál is csak egy csatorna szólna szóval akkor ezt ki is zárhatjuk.
2014. okt. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. És ezt valahogy nem lehet korrigálni, hogy rendesen halljam vissza, ne csak az egyikből?
2014. okt. 31. 12:55
 5/13 anonim ***** válasza:
Először nézd meg mi van akkor ha nem kötöd össze a géppel a gitárt hanem az outputra közvetlenül rákötsz egy fejhallgatót vagy hangfalszettet, ha úgy is csak egy csatorna szól akkor tuti hogy a mono hang a hibás amit csak úgy tudsz megoldani ha kábeles trükközéssel megduplázod valahogy a jelet és úgy vezeted tovább a hangkártyához, ha viszont közvetlenül PC nélkül mindkét csatornán rendesen szól a hang akkor valami szoftveres beállítás nem jó a gépeden, vagy pl. olyan hangbemenetet használsz a gépeden amit csak 1 csatornát tud mint pl. a mikrofon bemenet.
2014. okt. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Output működik. Fejhallgatóval, és hangfallal is kiválóan. Szól mind két fele. Szerintem is szoftveres hiba lehet. Igazából ha mikrofonbemeneten csatlakoztatom a gitárt, akkor is szól, viszont vonalbemeneten szebben szól.(mikrofon- és vonalbemeneten is csak az egyik fele szól)

Mit kéne állítani szoftveresen, hogy jó legyen? Vagy milyen kulcsszavak alatt keressek a neten? Mert még erre sem jöttem rá..

2014. nov. 1. 00:46
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha megadnád a hangkártyád típusát az sokat segítene.
2014. nov. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Input configuration, Input channels stereo/mono, meg kell nézni a felvevő szoftverben a beállításokat, meg ajánlott a Windows hang beállításaiban is, bár úgy tudom hogy ha nem a mikrofon bementet használod hanem a vonalbemenetet akkor ott alapból minimum 2 csatornás hangot lehet csak választani.
2014. nov. 1. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja és melyik szoftvert használod felvételre azt is jó lenne tudni.
2014. nov. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Audacityvel vettem fel a hangot. Nemtudok pontos hangkártya adatokat adni, mert alaplapi hangkártyát használok. (ASRock alivexfire-esata2)
2014. nov. 1. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!