Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitár választás?

Gitár választás?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egy klasszikus gitárt szeretnék venni. Már van egy, de az jobbkezes, nekem pedig balkezesre lenne szükségem. Jobb kézzel írok, de nekem nem jó a jobbkezes gitár mert a bal kézfejemet nem tudom annyira kifordítani hogy a mutató és a középső ujjam elérjék a húrokat. Nagy baj ez gitár tanulásnál? Még eléggé zöldfülű vagyok és tudnátok mondani néhány gitárt ami balkezes és megéri megvenni? A válaszokat előre is köszönöm!!!

2014. okt. 6. 19:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem.

Most alapból jobb vagy balkezes vagy?

Nem lehet, hogy egyszerűen rosszul tartod a kezed? Egy normál kéznek megfelelő tartással némi gyakorlás után el kell érnie a húrokat, ennek semmi köze ahhoz, hogy valaki jobb vagy balkezes-e.


Ha pedig konkrét javaslatot szeretnél, tudni kéne, mi a maximális ár, ami szóba jöhet.

2014. okt. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Jobb kezes vagyok. De a bal csuklómat nem tudom annyira kifordítani, hogy elérje az ujjaim a húrokat. Mert a bal kézzel fogom a nyakát.
2014. okt. 6. 19:53
 3/17 anonim ***** válasza:

Valami baja van a bal csuklódnak, úgy értem, megsérült, vagy egyéb?

Még nem láttam olyat, hogy valaki ne tudja helyes gitártartással elérni a húrt.

Nem kell a csuklót olyan nagyon elforgatni hozzá.

[link]

2014. okt. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem volt semmi sérülésem soha nem tört el semmim, nem tudom lehet a serdülő kori átváltozás miatt volt ez, hogy így alakult. De azért köszönöm! :)
2014. okt. 6. 21:48
 5/17 anonim ***** válasza:
Húrozd át a gitárod balkezesre, tehát fordítsd meg a húrok sorrendjét.
2014. okt. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Amitől kapásból elcsúszik az intonáció a kompenzált alsó nyeregnél, illetve nem tesz jót a hangzásnak, ha a vastag húrok méretére vágott nyílásba a vékony húr kerül és fordítva...

Persze működni működik, csak igénytelen megoldás.

2014. okt. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Akarom mondani a kompenzált húrlábnál. (Bár mondjál alsó nyeregnek is).
2014. okt. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Klasszikus gitárról van szó. Tehető bele bármilyen csont.
2014. okt. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Alighanem fogalmad sincs, miről beszélünk.

Minden gitáron, a klasszikuson is alul a húrlábat úgy kell beállítani, hogy a vékonyabb húroknál kicsit közelebb van a nyakhoz. Ezért van ferdén elhelyezve, sőt, a jobbakon még a G-H húroknál külön ki van alakítva egy kis eltérés (sőt, az igazán komoly daraboknál mindegyik húrnál kicsit eltérő az érintkezési pont pozíciója), hogy pontos legyen az intonáció.

Azaz ha megcseréli a húrokat fordított sorrendre, természetesen soha nem lesz pontos.

Ugyanez a helyzet a nyeregnél fenn.

Mindegyik húrhoz megfelelő vastagságúra kell vágni és megfelelő mélységűre, hogy korrekt húrmagasságot adjon.

Ha fordítva húrozod fel, a vastag húrok magasabban lesznek, a vékony húrok meg alacsonyabban és nagy eséllyel zörögni fognak vagy nem szólnak szépen.


Szó sincs arról, hogy bármilyet bele lehetne tenni.


Ja, persze ha valakit nem zavarnak ilyesmik, akkor persze lehet, mert működni működik, csak igénytelen és pontatlan megoldás.

2014. okt. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Jóhát, hegesszél bele egy csirkecsontot a megmaradt vasárnapi ebédből, a lényeg, csak hogy szójjon a kékaszeme.
2014. okt. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!