Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kezdjem el? (zongora)

Hogyan kezdjem el? (zongora)

Figyelt kérdés

Kb. egy-két éve fogalmazódott meg bennem a gondolat, hogy szeretnék zongorázni. Azóta láttam néhány embert, aki élőben művelte ezt, és elég nagy csodálója lettem ennek az egésznek. Azóta gyakran hallgatok zongorajátékot, és álmodozom...

Eleve művészeti beállítottságú vagyok, érdeklődöm a képzőművészet iránt, tanulom is, akárcsak a rajzot. Mégsem érzem azt, hogy teljesen kiegészítene, mert ezenkívül nincs olyan hobbim vagy érdeklődési köröm, amit aktívabban tudnék művelni. Még kiskoromban jártam zeneiskolába, de nem szerettem a hangszert, amin játszanom kellett, így abbahagytam, pedig visszajelzések alapján tudom, hogy lett volna hozzá tehetségem. Azóta hangszerhez sem nyúltam, de most megint szívesen megtenném.

A baj csak az, hogy az időm nem engedi, hogy zenetanárhoz járjak vagy zeneiskolába, és eleve magamtól szeretnék megtanulni, mert az idő szempontjából nem annyira kötött. Viszont semmi támogatást nem kapok a szüleimtől ez ügyben, pedig az elején még zeneiskolát is akartam keresni, de nem találtam. Egyszerűen nem érdekli őket, figyelmen kívül hagyják, volt, hogy azt mondták, hogy ahhoz tehetség is kell. Egyedül pedig semmire sem megyek, de én egyszerűen nem tudok ebbe beletörődni.

Mit javasoltok, tanácsoltok nekem? A válaszokat előre i s köszönöm! (:

15/L



2014. okt. 3. 21:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Ket dolog mindenkepp kell. Egy megfelelo minosegu akusztikus hangszer es egy nagyon jo tanar. Ezek nelkul eselytelen. Meg persze reszedrol hatalmas szorgalom es kitartas. :) Neked kell kiharcolnod otthon.
2014. okt. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem írod, hogy van-e zongorátok vagy legalább pianínótok otthon.

Mert enélkül sajnos csak álom marad az egész...

A kottaolvasással hogy állsz?

2014. okt. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!