Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek fankadeli mennyire...

Szerintetek fankadeli mennyire tud kungfuzni?

Figyelt kérdés
Tudtommal wingtsun kungfuzik, de szerintem nem valami kemény, bár lehet tévedek, lehet köpködni.

2014. júl. 24. 20:37
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Fankadeli "Lehetetlen nem létezik" című videoklipjében is látszik, hogy 0 az egész. A többieken is látszik, hogy amit csinálnak, az harcnak nem nevezhető, de Fankadeli mindegyiken "túltesz".
2014. júl. 25. 12:05
 12/17 anonim válasza:
40%
A wing tsun-t többek közütt Yip Man és Bruce Lee is használta és előbbi szinte legyőzhetetlen volt, de a mai világban ebben a stílusban senki nem ér a közelébe sem. Az igazi Shaolin Kung Fu mesterek ellen senki sem ért fel a múltban, senki sem ér fel a jelenben és senki sem fog felérni a jövőben sem. Fankadeli nem tud verekedni ez egyértelmű.
2014. júl. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
37%

Azért kicsit szerényebben foglalkozzál kisfiam!

Yip Man wing CHUNT oktatott, ami egy ténylegesen hatékony stílus volt, ellentétben a wing TSUNNAL, ami Leung Ting saját pénzlehúzó baromsága, így harcra alkalmatlan!

Bruce Lee összesen három évig tanult wing CHUNT, de még azt is megbánta, ugyanis Amerikában az amatőr ökölvívók úgy szétkapták őt, mint a fene! Ez is azt bizonyítja, hogy a wing CHUN csak az ötven kilós verekedni nem tudó ázsiai emberkék ellen működik, a jó izomzatú nyugati küzdősportolók ellen lópikulát sem ér a kung-fu! Ezt Bruce Lee le is írja az önéletrajzi könyvében! A jeet kune do pont ezért tartalmaz rendkívül kevés wing CHUN elemet, mert nem hatékony! Bruce Lee leginkább ökölvívásra, cselgáncsra és thai boxra építkezett!

A magyar shaolin mesterek annyit érnek küzdelmi szinten, mint egy bot: SEMMIT! Az igazi kínai shaolin szerzetesek már nagyon profi harcművészek valóban, de azért ilyet nem szabad mondani, hogy ők legyőzhetetlenek, mert nem azok!



#USBORNE

2014. júl. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
20%
Elnézést, elismerem tévedtem a wing tsun-wing chun témában és azt is elismerem, hogy a magyar Shaolin Kung Fu mesterek nem olyan jók, de én láttam igazi Kínai mestereket. A tigris stílus ellen ne mond azt, hogy valakinek is lenne akár egy minimális kis esélye is. Láttam privát bemutatót mind az 5 állat stílusból és a tigris stílus a halál művészete. Ezt úgy írom, hogy a két szememmel láttam. A nagy erős boxoló felhúzza a fedezékét alapból, mert így tanulja, de tigris stílusú Kung Fu mester egy képzeletbeli harcban(mert nem harcol feleslegesen) egy mozdulattal kibelezi, kitépi a szívét vagy egy simán szétmarcangolja a húsát. Ezen felül ellen áll a legerősebb ütéseknek is, ha véletlenül eltalálja egy ütés.
2014. júl. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
0%
Bocs a gyenge fogalmazásért.
2014. júl. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
32%

Tisztában vagyok vele, hogy az igazi kínai shaolin szerzetesek brutális harcosok, azonban akkor sem lehet rájuk azt mondani, hogy legyőzhetetlenek! A világon nem létezik se olyan ember, se olyan stílus, ami legyőzhetetlen volna, ugyanis mindig van egy erősebb ember és mindig van egy jobb stílus! Ilyen az evolúció! Elhiszem, hogy te láttál igazi shaolin tigris kung-fu bemutatót, aminek a rendszere ténylegesen alkalmas akár "gyilkolásra" is, azonban nem létezik olyan, hogy legjobb harcművészet, sőt nem létezik legyőzhetetlen harcművész! Mindenkinek ki lehet szúrni a szemét, mindenkinek be lehet törni az orrát, mindenkinek ki lehet rúgni a fogát, mindenkinek el lehet vágni a torkát, mindenkinek le lehet tépni a heréjét, sőt mindenkit agyon lehet lőni egy pisztollyal, ugyanis nem létezik sebezhetetlen egyén!

Menj el Thaiföldre és nézz meg egy tradicionális Muay Boran bemutatót: olyan brutális halálosztó technikákat fogsz látni, hogy az valami elképesztő! Menj el Japánba és nézz meg egy hagyományos Kyokushin bemutatót: az igazi kyokushin harcosok olyan szintem feledzik a testüket és olyan kiölik a fájdalomreceptorukat, hogy szinte lehetetlen őket kiütni!

Ettől függetlenül lehet olyat állítani, hogy a tradicionális Muay Thai, vagy a hagyományos Karate potenciálisan legyőzhetetlen? Nem, ilyet nem szabad állítani, ugyanis mindig van egy erősebb és mindig van egy jobb!

A tigris kung-fu valóban hatékony rendszer, de nem legyőzhetetlen! Egy igazi kínai shaolin szerzetes ténylegesen komoly harcművész, de nem halhatatlan!



#USBORNE

2014. júl. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

*bebattyog a témába*

"Mindenkinek ki lehet szúrni a szemét, mindenkinek be lehet törni az orrát[...]" <--- gyakorlatilag elmondtad a WT lényegét.

Mellesleg Fanka 2009-es szintjét(fogalmam sincs most hol van és nem is igazán érdekel) én sem tartom valami nagyra, csak hogy a kérdésre válaszoljak.


Az oldalak háromnegyedén csak azt látom, hogy fújolják a WT-t. Nekem nincs sok összehasonlítási alapom, se szakértelmem semmilyen sportban/harcművészetben, de a saját véleményem az, hogy ennél picit kevesebb utálatot érdemelne. Ne tessék leharapni a fejem, tisztában vagyok vele hogy elavult a kérdés meg minden, de gondoltam jól jönne egy "insider" véleménye is.

2016. aug. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!