Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárnyak probléma?!

Gitárnyak probléma?!

Figyelt kérdés
Igazából a probléma úgy néz ki: felveszem basszusgitáromat, majd elengedem, ezután szép lassan a gitárnyaka elkezd a föld felé vándorolni szóval előrebillen és a föld felé néz. Valószínűleg azért mert a nyak hosszabb és a hangolókulcsok nehezebbek. Hallottam olyat, hogy gitárhevedert kellene cserélni. Mi lehet a megoldás?

2014. júl. 21. 07:43
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Az elektronikai üregbe milyen típusú/anyagú súlyokat lehetne belerakni?
2014. júl. 21. 23:31
 12/18 anonim ***** válasza:
Ólom. De hülyeség szerintem.
2014. júl. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Igen. Általában ólom, pl. horgászboltból, de valamibe nem árt becsomagolni, nem éppen egészségbarát anyag.
2014. júl. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Értem, gondoltam még új, nehezebb húrlábra bár lehet, hogy az is hülyeség.
2014. júl. 22. 08:54
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség, még a hangzásnak is jót tehet. Pl. EGy Leo Quan Badass.
2014. júl. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen egy Badass Bridge II mindig is piszkálta a fantáziámat. (pozitív értelemben)
2014. júl. 22. 15:09
 17/18 anonim ***** válasza:

Írta valaki a hangolókulcsot példának. Az annyira töredéke a súlynak hogy attól nem lesz fejnehéz egy gitár.

Olcsó, noname gitároknál olyan ok miatt gyakori a fejnehézség.

Hogy köznyelven fogalmazzam meg: a testet egy olcsó szar pozdorjából csinálják.. ami könnyű. A nyak esetében ritkább -még az olcsó hangszereknél is- hogy annyira hulladék maga az anyaga.

Rengeteg olyan gagyi hangszert láttam ahol nem hittem el hogy fából van a test. Valami papírkönnyű "kitudja miből".. Nemhogy egyforma nehéz (mert akár fejnehéz, akár nem, jobb esetben egy gitár teste bőven nehezebb mint a nyak) de a nyak nehezebb volt mint a test. Ez azért elég durva.

2014. júl. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ez is egy elterjedt tévhit, hogy a nehéz gitártest a jó. A mocsári kőris például sokkal inkább a könnyebbek közé tartozik és milyen jó hangszereket csinálnak belőle...


A hangolókulcsok közt elég jelentős különbség lehet, ráadásul egy ilyen hosszú erőkarnál már a kicsi is számít.

Egy Gotoh Resolite 40-50 g, egy Schaller Lite 42, a Hipshot Ultralite 56 g körül.

Egy Fender csupasz fej akár 110 g is lehet... szorozd be néggyel.

Szóval azért számít.


Persze ha rábarkácsol valami kinyúló hosszabbítót a felső hevedertartóra, pl. egy hosszú csavart valami csőből készült távtartóval, az többet segít - csak ronda. :)

2014. júl. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!