Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A karmesternek van valódi...

A karmesternek van valódi feladata?

Figyelt kérdés

Mármint számít az , hogy mit mutogat vagy csak érezteti ,hogy milyen ritmust kellene tartani?

Teljesen laikus vagyok elnézést csak érdekelne!:D


2014. júl. 13. 19:46
 1/1 anonim ***** válasza:
jó hogy van! máskülönben minek lenne ott? nehéz és összetett feladata van. ugyebár a komolyzene nem konstans ütemű mint a könnyűzenék nagy része, hanem lélegzik a tempó. ő mutatja a partitúra alapján a tempót, emellett a dinamikát is. továbbá nagyzenekari műveknél ha egy hangszercsoportnak van két ütemnyi része a 4 órás darab közepén, könnyebb, ha a karmester inti be őket az adott helyen, mintha ők órákig számolnák az ütemeket (ami, mint fent is írtam, nem is konstans). végezetül azért is szükséges a vezénylet, mert a zenészek belül nem hallják az egész zenekart. szóval nem véletlenül kulcsfontosságú ember, amit itt felsoroltam, csak töredéke az ő feladatainak. nem is csoda, hogy megannyi híres karmester volt saját korának sztárja (pl von Karajan).
2014. júl. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!