Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy érdemes gitárt felvenni?...

Hogy érdemes gitárt felvenni? (többi lent)

Figyelt kérdés

szóval a kérdésem az lenne, hogy ha gitárt akarok felvenni, akk azt hogy tegyem? elég egy channel ami stereo, vagy szebb lesz, ha külön veszek fel jobb és bal channelt, vagy esetleg egy bal egy jobb és egy közép? és ha külön veszek fel balra meg jobbra, akkor az egyes channelek teljesen 100%bal 1% jobb és ugyanez fordítva legyen, vagy csak picit legyen eltolva egyik oldalra?

és ugyanez több gitárnál hogy működik? ugyanez a procedúra mindkét gitárral, vagy egyik gitár hangja balra, másik jobbra? vagy hogy működik ez, és hogy hozható ki belőle a legszebb hang? aki ezt elég szájbarágósan leírja nekem annak nagyon szépen megköszönöm! :)



2014. júl. 11. 13:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam még kicsit turbózni a hangzást, hogy a gitársávot átmásolom egy másik sávra, ott egy minimális (tényleg csak töredékhangnyi) detune funcióval elhangolom, és picit eltolom, a másodperc törtrészével, így már nem teljesen egyezik meg a két szólam, ezeket meg szétkeverem a két oldalra.

De nem hinném, hogy ez profi megoldás...

2014. júl. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Virtuóznak üzenem: Rammstein zenekar
2014. júl. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!