Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy érdemes gitárt felvenni?...

Hogy érdemes gitárt felvenni? (többi lent)

Figyelt kérdés

szóval a kérdésem az lenne, hogy ha gitárt akarok felvenni, akk azt hogy tegyem? elég egy channel ami stereo, vagy szebb lesz, ha külön veszek fel jobb és bal channelt, vagy esetleg egy bal egy jobb és egy közép? és ha külön veszek fel balra meg jobbra, akkor az egyes channelek teljesen 100%bal 1% jobb és ugyanez fordítva legyen, vagy csak picit legyen eltolva egyik oldalra?

és ugyanez több gitárnál hogy működik? ugyanez a procedúra mindkét gitárral, vagy egyik gitár hangja balra, másik jobbra? vagy hogy működik ez, és hogy hozható ki belőle a legszebb hang? aki ezt elég szájbarágósan leírja nekem annak nagyon szépen megköszönöm! :)



2014. júl. 11. 13:11
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*0%
2014. júl. 11. 13:19
 2/12 anonim ***** válasza:

Nna. Egy sztereó sávra felvéve nem lesz sztereó, kivéve ha például két különböző erősítőt veszel fel egyszerre, ahogy például a Tankcsapda is veszi a koncertjeit, hogy a DVD-n ne középről szóljon minden. (vagy suttyomban feljátszanak még egy sávot, ebben nem vagyok biztos).

Szokott az úgy is történni, hogy feljátsszák ugyanazt kétszer, és kipannolják ízlés szerint 75-100%-kal, de azt is meg szokták csinálni, hogy ez a két gitár helyenként teljesen különbözik. Szokták ezt ugyanazzal az erősítővel/torzítóval, szokták különbözőekkel is. Ez mind attól függ, hogy a hangmérnök/producer/zenekar milyen hangzást akar, meg persze ki kel kísérletezni, hogy az adott zenéhez melyik a legjobb. A végtelenségig el lehet menni ezzel, a Nirvana Nevermind albumán pl van 2 Mesa Boogie track, 2 Fender Bassman track, meg még egy Fender Bassman valami super grunge-dzsal ( http://www.youtube.com/watch?v=ODsrWxeoSLo ), de én például a jobb-bal helyett azt is meg szoktam csinálni például koncertfelvételeinknél, hogy a ritmusgitárt kicsapom 2 oldalra 2 különböző erősítőszimulátorral, középen meg marad a szólógitár, így sztereó is lesz, és a szóló sem lesz féloldalas. Teljesen ízlés kérdése, metálosok általában feljátsszák teljesen ugyanazt kétoldalt ugyanazzal a Treadplate-tel, aztán aviszontlátásra. Szóval nincs etalon, nincs törvény, játszd fel háromszor-négyszer, és kísérletezz vele. Megjegyzem, ha nem vagy atompontos gitáros, vagy türelmes vagdosó, akkor én nem raknék ugyanarra a panra 2 gitárt, mert folyni fog csúnyán. Kísérletezz!

Ja, és szívből tudom ajánlani, hogy ne a torzítópedálból vedd fel a jelet, hanem vedd fel nyersen, és rakj rá egy Guitar Riget, vagy valami hasonlót ízlés szerint, mert úgy ki tudsz próbálni 100 féle beállítást is anélkül, hogy százszor fel kéne venned. Kivéve ha van egy jó csöves erősítőd és egy mikrofonod, akkor érdemes a torzítottat venni :)

2014. júl. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nagyonjó csöves erősítőm nincs, meg nagyon jó mikrofonom se, szal marad a modellezés, konkrétan ezmix-el :) és köszönöm a választ! :)
2014. júl. 11. 14:25
 4/12 anonim ***** válasza:

Ah, ne legyél már olcsójános, hogy EZmixet használsz :) Ez olyan, mintha úgy lennél festőművész, hogy vásárolsz egy képet és bajuszt rajzolsz rá :)

Na, de a viccet félretéve, töltsd le a Guitar Rig 5-öt meg a legújabb AmpliTube-ot is, és kattintgasd végig a preseteket, megkockáztatom, hogy jobban fog tetszeni, és azokban sokkal jobban bele tudsz nyúlni a hangzásba, mint az EZmixben, ha pont egy kis csavarintás hiányzik valahol valamelyik potméteren :)

2014. júl. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Addig nem lesz neked sztereó a hang, amíg nem 2 mikrofonnal veszed fel...ígyis-úgyis mono marad, ha csak egy mikrofont használsz. Felveszed monóban az egészet (ilyenkor vektroszkópon annyit látsz, hogy egy nyílegyenes sávban mozog csak a jelző, ilyenkor elég nyers a hang), ezután pedig, hogy legyen térhatása, egy zengetővel (stereo imager) tudod "életre kelteni".

Ha ügyes vagy és jó a hallásod egész szépet ki tudsz hozni belőle!

(Ez egy egyszerű, olcsó, hatásos eljárás kezdők számára...a kidolgozottabb dolgok bonyolultabbak és költségesebbek is)

Remélem segítettem, sok szerencsét!

2014. júl. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A legvastagabb ritmus soundot úgy kapod, ha kétszer veszed fel a kíséret részeket ,és azt csontra bal és jobb oldalra panorámázod. Így mivel a két hangszóron külön-külön jön a hang, vastag, sztereó hatása lesz a játékodnak. Persze, ehhez frankón be kell gyakorolnod a dalt, hogy fel tudd ugyanazt kétszer játszani.A világon mindenhol a legtöbb esetben így rögzítik a ritmus gitár sávokat, ha torzított kíséretről van szó. Ha van lehetőséged, mindenféle modulációs és téreffekt nélkül játszd fel,(chorus, reverb delay), te a torzítást, az over drive soundot állítsd be. Rossz módszer csont szárazon , torzítás nélkül feljátszani bármit is, és késöbb "betorzítani", mert veszít a játékod karakteréből, és sokkal feelingtelenebb lesz, viszont a térhatású effekteket a dal keverésekor érdemes hozzá passzintani, ízlésesen a dal karakteréhez varázsolni. A szólót viszont már a saját szájízed szerint megeffektezve, kész sound-ként jó feljátszani, mert a kész alapra így azt fogod hallani, ami az elképzelésed.Több verzió lehetséges.Ha van sztereo effekt a szóló soundodban, akkor egy sztereo sávra, ha nincs, akkor monó sávra is veheted, azt átkopizod egy másik sávra, aztán kipanorámázod őket, jobb és bal oldalra. Remélem segítettem! Sok sikert!:)
2014. júl. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Rossz módszer csont szárazon , torzítás nélkül feljátszani bármit is, és késöbb "betorzítani", mert veszít a játékod karakteréből, és sokkal feelingtelenebb lesz"

Senki sem mondta, hogy csont szárazon kell feljátszani, csak azt mondtam, hogy a nyers jelet venni, az két külön dolog. Ettől függetlenül a hangszóróból a torzított jel jön felvétel közben, monitoring, tudod :) Mármint ha van egy risztességes hangkártyád, de ha nincs, akkor is meg lehet oldani, hogy veszed a szárazat, és közben az erősítőből/torzítópedálból szól a vad zsizsik.

2014. júl. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jó, erre csak annyit, hogy mondj akár csak egy magasabb színvonalon játszó, és a játékára valamit adó gitárost,(rajtad kívül:), aki így veszi fel a lemezre a gitársávjait....
2014. júl. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem azzal elég jól el lehet játszani, ha felveszi a dry és az effektezett jelet is külön-külön, majd azzal még tovább lehet dúsítani a hangot a keverésnél, akár utóeffektezve is... tudtommal ezt a módszert is szokás használni.
2014. júl. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Valóban, ez is egy követhető példa, más kérdés, hogy a kérdezőnek van e lehetősége ezt kivitelezni... De elismerem, ez is egy lehetőség!:)
2014. júl. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!