Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van valami jó sztorid az...

Van valami jó sztorid az Ossian zenekarral kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyanra, hogy személyesen találkoztál valamelyik taggal valahol (nem koncerten, mert ott könnyű :) ), és megittatok egy sört, elbeszélgettetek, vagy valami. Vagy valami jó "pletyka", ilyesmik. Vagy láttad esetleg a híres-hírhedt debreceni koncertjüket élőben :)

2014. júl. 6. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Az első Hegyalja fesztiválon vittem nekik sört és elbeszélgettünk velük. Megkérdeztem, hogy miért játsszák hosszú ideje ugyan azokat a dalokat koncerteken, mivel az elmúlt 4 éveben 10 koncertjükön 1-1 szám kivételével ugyan azokat hallottuk tőlük. Van-e olyan szám, amit ők szeretnek és nincs benne a repertoárba. Érdekes módon nagyon jó számokat mondtak, hogy mit szeretnének játszani, de arra hivatkoztak, hogy a közönség megszokta és tudja, mire számítson ha eljön... Én meg szépen felvilágosítottam őket, hogy a 80as évek elmúltak, azaz az emberek már nem azért járnak Ossianra, mert nincs alternatíva erre a zenére, hanem mert érdekli őket a zenekar élőben, ám ha ugyan azt kapják minden alkalommal, meg fogják unni pont azért, mert tudják mire számítsanak, ellenben ha megtartanak 4-5 állandó számot, és a többit variálják, az nem csak új embereket hoz majd koncertre, de a régieket is megtartja, mert látják, hogy igen, az Ossián nem csak egylövetű banda, hanem a repertoárjukkal több koncertet is meg tudnak tölteni.

Nagyon lehordtak, hogy nincs igazam, és ők jobban tudják. Én meg szabadkoztam, hogy csak egy ötlet volt, és mivel én nem vagyok szakmabeli, lehet rosszul látom a helyzetet.

Érdekes módon a következő turnén már játszottak új és régi, de nem az eddigi repertoárban fellelhető számokat is.


Mindenesetre az Ossian zenekar egy korszak volt számomra, amit kinőttem, de nélkülük sosem tudtam volna elképzelni máshogy az életet.

2014. júl. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
igen, bar ez koncerten volt, illetve egy motoros talalkozon, az egyik zenekar tagjait ismertuk, bementunk mi is hatra koszonni ( jo, hatra...szoval a szalag moge) es arra setalt pont Endre, na akkor fotozkodjunk, mert miert ne, baratnom mar nem volt szomjas, Endre meg is jegyezte, hogy latja, hogy itt jo a buli, na a baratnom meg elorditotta magat, hogy jah hat mar repatarurgyaaaan van. Endre arca megert egy miset :)
2014. júl. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia!


Teljes mértékben megértelek, régen sokat jártam én is a koncertjükre, nagyon nagy rajongó voltam. Aztán kinőttem belőle, de a mai ízlésemet erősen meghatározta. Ugyan ma már nem mondanám magam Ossian rajongónak, de meghallgatom még mindig a régi és újabb számaikat is, de a koncertjeikre már nem járok.

Amit írtál (és mondtál nekik), tényleg így van. Van egy bevett sémájuk, amin nem nagyon változtatnak. A rock katonái, Acélszív, Amikor még, Nincs menekvés, Mire megvirrad, Éjféli lány, ezek nélkül a dalok nélkül nincs is koncertjük - amik ugyan nem rosszak, de már sok.. és ha fesztiválon játszanak, akkor a műsoridő fele el is ment már ezekkel a dalokkal.

2014. júl. 6. 18:31
 4/4 A kérdező kommentje:
Húú, ezt megnéztem volna XD
2014. júl. 6. 18:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!