Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Most ez hogy van? Nem vagyok...

Most ez hogy van? Nem vagyok tisztában a hangszedőkkel!

Figyelt kérdés

Az alternatív,punk,hard rockos számok klipjében is nagyon sokszor 2 hambuckeres gitárokkal nyomják

Pedig azt hallottam hogy a 2 hambuckeres gitár csak metálra jó

De még azt hallottam hogy a hambuckereket meg lehet felezni tehát single coil lesz belőle magasabb hangzással

Ha ACDC,GnR,FOB számokat is el lehet jól játszani 2 hambuckeres gitárral? azt hallottam hogy így nem az igazi



2014. júl. 4. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
20%

Beszarok mennyi baromság egy kérdésben.

Olvasgass még inkább.

2014. júl. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor ne kritizálj inkább magyarázd el ha jobban tudod
2014. júl. 4. 20:28
 3/6 anonim ***** válasza:
25%

Jó, de csak mert ma rendes vagyok.

Nincs olyan, hogy hambucker, ez nem egy kib#szott szendvics.

Humbucker van, ami annyit jelent, hogy duplatekercses hangszedő.

Ami nem metálra jó, hanem bármilyen erősebb torzításra, ugyanis nem olyan zajos, mint egy single.

Felezni valóban lehet, és valóban single szerű hangzása lesz.

És ha nem tűnt volna fel az általad említett zenékben csak H-H gitárokat használnak.

2014. júl. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy a humbucker hangzása általában sötétebb, mint a single-coil.

De attól, hogy felezed, nem lesz olyan hangja, mint egy eredetileg is single-coil hangszedőnek, csak jobban fog hasonlítani hozzá, mint a humbuckeré (persze némi hangerőcsökkenés és zajnövekedés árán).

2014. júl. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A humbucker csak metálra jó..besz rás.

Mindjárt előveszem a gibson paf-omat és játszok rajta metált ... istenien fog szólni.

2014. júl. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Attól, hogy egy gitár humbuckeres, ugyanúgy lehet rajta bármit játszani, nem a tekercs számától függ (inkább a mágnes fajtájától, kimenő jeltől...) Slash, Angus is humbuckert használ. De ahelyett, hogy itt írkálok, olvasd el ezt, sokat megtudsz belőle: [link] :)
2014. júl. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!