Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Vintage V100BB Les Paul, új...

A Vintage V100BB Les Paul, új kulcsokkal, EMG aktív hangszedőkkel jó lenne Metalcore zenéhez?

Figyelt kérdés
Vagy nézzek inkább szét az Epiphone Les Paul-ok között? Nagyon tetszenek ezek a gitárok, de tudom, hogy inkább rock zenéhez valók, mint metálhoz.

2014. máj. 29. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól függ hova akarsz hangolni.

Kb C#-ig, nagyon max C-ig egész jó, alatta megdöglik a hang.

Kulcsokat egyébként fölösleges cserélni szerintem, hangszedőből meg úgyis csak a hídit fogod használni.

2014. máj. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Talán még az A is szóba jöhetne, de inkább Drop C!
2014. máj. 29. 10:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Na A-ra egész biztosan teljesen alkalmatlan, teljesen érthetetlen mosott hangképe lesz.

Drop C még esélyes, de egy hosszabb menzúra lényegesen harapósabb hangot ad.

2014. máj. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Logikusnak tűnik, amit mondasz, csak hát akkor azt nem értem, hogy a legtöbb kedvenc bandámban hogyan játszanak ilyen gitárokon? Persze azok Gibson-ok, vagy ESP-k, mint például a Hatebreed-nél, de ugye elméletileg a Vintage, vagy az Epiphone Les Paul gitárok méretben és nyakhosszban megegyeznek a Gibson-al, márpedig ezen bandák Drop C nél nem hangolnak feljebb, sőt! És mégis mocskos jól szólnak! Tehát Les Paul formát szeretnék, de hardcore/metalcore zenéhez. Sajnos nyilván való okok miatt egy Gibson nem jöhet szóba, ezért keresek más, olcsóbb alternatívát.
2014. máj. 29. 11:54
 5/7 anonim ***** válasza:

Persze, azért nem használhatatlan ennyire mélyre hangolva, de személyes véleményem, hogy jobb egy hosszabb menzúra, főleg ha nincs megtámogatva tényleg komoly erősítőkkel.

Én is használtam V100-at Bb-re hangolva és nem volt rossz, de már egy strat is sokkal érthetőbb hangot produkált ugyanazon a hangoláson.

Ízlés kérdése, de ha a kedvenc zenekaraidban is ilyesmivel nyomják és bejön ez a tompább, lassabb hangzás, akkor érdemes lehet megpróbálni.

2014. máj. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. máj. 29. 12:18
 7/7 anonim ***** válasza:

"a legtöbb kedvenc bandámban hogyan játszanak ilyen gitárokon?"


Elfelejted, hogy ők teljesen más hangerőszinten dolgoznak, mint te fogsz...


Ha letekerik a hangerőt az erősítőn nekik is f sul fog szólni.

2014. júl. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!