Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért nem stimmelnek a gitár...

Miért nem stimmelnek a gitár akkordok a dalokhoz, hogy pengessem, ha semmi leírás?

Figyelt kérdés

Elkezdtem tanulni egy akusztikus gitáron az akkordokat, de minden dalnál azt veszem észre, hogy még véletlenül se hasonlít az eredetire.. pl. Ákos Heló száma: Heló Am, Heló (G)... Ok, mondom tuti bot fülem van hozzá, vegyünk egyszerübbet: Kis kacsa fürdik Em, Am???

Azt tudom, hogy ez nem a dallam, hanem megpengetem és közben énekelek, tehát kíséret..

De semmi köze a hangzásnak a dalokhoz! Egy tök vidám részhez valami borús moll hangzást ad!


Meg az is fura a hülye fejemnek, hogy egy fél sorra jut egy akkord. Kövessem a dal ritmusát, amíg nincs másik ìrva?

Vagy 6 könyvet megnéztem, de csak azt írja: pengesse meg az akkordokat. Fel vagy le vagy most akkor hogy?

Szétvág az ideg!!!

Meg ilyen van még, hogy ne egymás után pengessem, hanem egyszerre mindet! Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem még mindig csak 5 ujjam van... :-D Felfele pengetésnél pedig csak a basszushúrokat pengessem, úgy szebb... Csak szerintem hülyeség ez az egész?

Valaki sötétítsen már fel, mert nem bírom idegileg.. :-D



2014. jún. 25. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem való mindenkinek a gitározás.
2014. jún. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást... ;-) :-D
2014. jún. 25. 15:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy ha van zenei hallásod, akkor miután meghallgattad párszor a számot eredetiben (Youtube, vagy bármi) és látod leírva az akkordjait, rá kell jönnöd, hogy mikor milyen akkord van és hogy pengetik, főleg ilyen rém egyszerű zenéknél.

Mondjuk az lehet, hogy a kezdők számára könnyebben játszhatóság kedvéért gyakran átteszik a dalokat más hangnemben, mint az eredeti, de az csak annyit jelent, hogy kicsit mélyebben vagy magasabban lesz az egész.


Ha ezen idegeskedsz ahelyett, hogy megpróbálnál a Youtube-on fennlévő milliónyi gitár oktató videóból gyakorolni, akkor tényleg nem biztos, hogy érdemes csinálnod.

2014. jún. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Először is ne add fel, és ne idegeskedj! Én tanár és/vagy haver párti vagyok, azaz mindig legyen melletted, aki rendszeres időközönként kontrollálja a tanulásodat.

Ezt általában fejben és magukban nem "játszák le" az emberek, az értelmesebb tanár mindig rákérdez, hogy mi a célod a gitár tanulással, milyen számokat szeretnél tanulni. Ezt követően érdemes a rövid és a hosszú távú mérföldköveket kitűzni. Nyilván ez módosítható, de ha a reálisak a célok, akkor érdemes hosszabb ideig tartani az irányt.

Akinek az a célja, hogy csak a tábortűz mellett akarja magát a gitárral kísérni, és még az énekhangja is képzett egészen más dolgokra kell koncentrálni a gitár tanuláskor, mint aki a matek metált akar játszani.

Szerintem a tanulási módszereden is kellene változtatni. Először tanuld/gyakorold a dallamjátékot. Azután énekeld a gitáron játszott dallamjátékot, majd maradjon az éneked és a gitáron az akkordokat húzd le egyszer ütemenként (egyenlőre).


"Meg az is fura a hülye fejemnek, hogy egy fél sorra jut egy akkord."

Valójában akár egy akkord használatával is tudnád kísérni magad. Itt harmóniákról és színezésről, valamint a kontrasztról van szó. Az akkordok sorrendjének is meg vannak a szabályai, de ezt egy tanár, hangszerrel sokkal könnyebben meg tudja mutatni.


"Kövessem a dal ritmusát, amíg nincs másik ìrva?"

Nem, mert a kíséretnek pont az az egyik lényege, hogy ritmikai keretet adjon a dallamnak/éneknek. Ha kíséret esetében akkordokból egyet húzol le ütemenként, akkor azt a ritmust érdemes a dal végéig tartani.


"Vagy 6 könyvet megnéztem, de csak azt írja: pengesse meg az akkordokat. Fel vagy le vagy most akkor hogy?"

Alapesetben mindig lefele pengeted az akkordot. Ha már unod az ütemenként egyet pengetést, akkor próbálj meg ütemenként kettőt, majd négyet pengetni, majd a négyet duplázva úgy, hogy oda vissza pengetve. És ezekben még igazán kísérő ritmika nem is volt. (Tanár)


"Meg ilyen van még, hogy ne egymás után pengessem, hanem egyszerre mindet!"

Hacsak nem akkord felbontást játszol, vagy nincsen rá más utasítás a szerzőtől, az akkordok hangjait egyszerre pengetjük.


"Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem még mindig csak 5 ujjam van..."

Egy tanár ebben a kérdésben is sok segítséget tud adni.


"Felfele pengetésnél pedig csak a basszushúrokat pengessem, úgy szebb... Csak szerintem hülyeség ez az egész?"

Szerintem félre értettél valamit, mert ez a javaslat úgy szólhatott, hogy felfele pengetés helyett csak a basszus hangot játszd le.

2014. jún. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!