Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretnék új gitárt vásárolni,...

Szeretnék új gitárt vásárolni, ehhez kérnék gitárvásárlásban tapasztaltaktól tanácsot! A leírás alapján mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Az ár sajnos ugye határozott, max 130000-150000-ig akarok felmenni, esetleg ha olcsóbb Gibson Les Paul megéri, akkor olyat 200000 körül.Örülnék, ha a gitáron mind Floyd Rose tremoló, mind 24 bund meglenne. És ez már csak finomság, de ha van ezekkel a kritériumokkat, valami Les Paul-hoz hasonló formájú tetszene a legjobban.


Így ezekre van is egy ötletem, a Kramer Assault 220 fr, bár nem tudom, ez jó gitár-e, így akinek ezzel kapcsolatban van tapasztalata, kérem ossza meg velem.



2012. jún. 23. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Először is: ébredj fel, ennyi pénzért nem nagyon fogsz Gibson venni. :)


A Les Paul-okra nem jellemző se a 24 bund, se a Floyd Rose, ilyesmit csak spéci modelleken találni.


Viszont itt egy Fernandes:

[link]

2012. jún. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem teljesen tájékozatlanul írtam azért, tudom a les paulok alapvetően hogy néznek ki, ezért kérdeztem:D


de köszi a tippet a Fernandes márkát nem ismerem, de így első hallásra/látásra eléggé megtetszett!

2012. jún. 24. 12:09
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Amint látod, nem a te árkategóriád. :)

2012. jún. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Epiphone-t néztél már?


[link]

2012. jún. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Éppen tegnap játszottam egy ilyen Kramer-en és valami eszméletlenül jó! Epiphone-om van, de amint összegyűlik a pénz, jön nekem is egy ilyen Kramer!

A nyaka valami őrült kényelmes, és úgy szól, mint az állat. A floyd rose-a is hibátlan, nem szaggatja a húrt, a hangolást sem izéli el. 24 bundos is, úgy mellesleg. És biztos lesznek, akik mást fognak mondani, de annyival nem szól ám jobban a Gibson, mint amennyivel többe kerül. :)


Ennyi pénzért olyan ez a gityó, mintha hozzád vágnák :)


Nem tudom, hogy te honnan tudnál ilyet venni? Engem is nagyon érdekelne. Itt Magyarországon nem nagyon kapni, pláne fehéret!

2012. jún. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ezért gondolkodtam én is a kramerban, viszont most legutóbb kaptam egy ismerősömtől egy olyan tippet, hogy az ilyen árkategóriás floyd rose-os gitárok nem bírják sokáig.


Egyébként neten kerestem, oldalt most nem tudok konkrétan mondani, de ha beírod gugliba, biztos találsz valami(ha nem is új, de jó használt) ajánlatot.


Valamint akkor érdekelne, hogy egy Epiphone gitár-t megéri megvenni, vagy ezek inkább olyanok amiket csak átmenetként megvesz az ember?

2012. jún. 26. 19:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Amennyiért te vennéd, átmeneti.


A Kramer-re visszatérve: én egy olyat próbáltam ki, aminek a mostani tulajdonosa a harmadik, és 1996-ban vette :) Nem igazán volt mit szidni a hangszeren :)

2012. jún. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a "Floyd Rose-os gitár" kicsit tág kategória és nem igazán tudom értelmezni, mit jelent, hogy nem bírják sokáig?

A Floyd Rose-nak valóban számtalan licenszelt verzióját gyártják távol-keleti cégek, meglehetősen változó minőségben, nyilván ha a gyengébbik van rajta, az nagyobb eséllyel használódik el hamarabb, illetve a satunál is ez fordulhat elő, de ettől még a gitár nem megy tönkre, legfeljebb javításra vagy alkatrészcserére szorul.

2012. jún. 27. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!