Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zeneszerzok, zenevel foglalkoz...

Zeneszerzok, zenevel foglalkozok! Segitetek?

Figyelt kérdés
Hogyan epititek fel a zenet? Mit irtok meg eloszor? Mit kiviteleztek eloszor? Mennyi idobe telik? El tudnatok mondani mindent, hogy hogy csinaljatok?

2014. jún. 11. 10:59
 1/2 anonim ***** válasza:

A felépítés és hogy mivel kezdek sokszor változó.

Ha elkezdek gitározni vagy zongorázni és megtetszik egy riff, egy dallam akkor arra építek tovább. Felhasználok korábban írt szövegeket vagy írok rá teljesen újat. Kiegészítem az egészet átvezetőkkel, refrénnel, bevezetővel.

Továbbá kiegészítem új hangszerekkel, de ez sincs mindig így. A kevesebb néha több.

Az idő is teljesen változó nálam. Van hogy egy nap alatt összeáll minden, mert van ihlet. Persze nem mondanám akkor sem, hogy teljesen kész. Minden hallgatás után találok valamit, amin kicsit javítani kéne.

Sajnos olyan is van hogy elkezdek valamit de nem tudok vele haladni egyszerűen azért, mert nincs ihlet, vagy nem látok benne fantáziát. Ilyenkor sajnos van, hogy hónapokig porosodik egy dalkezdemény, viszont ha újra előveszem gyakran jönnek új ötletek, megoldások. Ezért is vagyok úgy vele, hogy nem kell erőltetni, minden áron megírni azt a dalt akkor is ha elakadtunk vele.

Persze nem csak magamtól függ az, hogy mennyi időbe telik, hanem a daltól. Ha több hangszer van benne egyértelműen tovább tart. Egy 10 hangszeres dalt nem tudok csak úgy összedobni. Minden egyes hangra, minden részletre külön kell figyelni, hogy a harmónia meglegyen.

2014. jún. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszi :)
2014. jún. 14. 18:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!