Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ismertek olyan, még aktív...

Ismertek olyan, még aktív zeneszerzőt, aki csinál ilyen jellegű számokat? [youtube.com/watch? V=91w3U-kr6mM]

Figyelt kérdés

Link : https://www.youtube.com/watch?v=91w3U-kr6mM


Meg még Melba Moore-tól volt egy-két ilyen igazán mozgalmas, virtuóz, komplex szám, amit hallottam.

De sajnos még ez az egyik legkésőbbi/legfiatalabb darab, amin úgy istenigazából lehet hallani, hogy van benne munka, és élvezhető.


Valószínűleg persze az is benne van, hogy a mai csodakütyüket már teljesen más hangzásvilágra tervezik.

No és persze az is, hogy a mai könnyűzenei zeneszerzők nem nagyon szeretnek dolgozni a számukkal, azt inkább a számítógépük kész mintáira bízzák..... aztán örülhet az ember, ha még talál normális Pop/Disco számokat.

Ja, és a stílusok kevergetéséről már ne is beszéljünk.


Meg mondjuk az eredeti videóklipben is látszik, hogy akkor még teljesen más cuccokkal dolgozott, mint most ami van, és ami a trend : leül az ember a számítógép elé, és a szoftverekkel már minden a keze alá van adva.


Nem azt mondom, lehetNE nagyon jó dolgokat csinálni a mai hangtechnikai eszközökkel-szoftverekkel, erről a számról is találtam egy nagyon jó remixet, amin hallatszik azért, hogy a mai divatos hangzásvilággal dolgozott a szerző - sajnos a legjobb motívumait viszont pont nem fejtette ki -, de rengetegen egyáltalán nem használják ki a mostani eszközök/szoftverek igazi erejét. És mégis, az kerül a top-ra, akinek minél primitívebb a zenéje....

Hogy van ez, kérem ?!!!



Mindegy is, ha valaki még ismer ehhez hasonló, vagy valódi Disco-s számokat - persze most ez ép nem teljesen az a stíus -, az kérem linkeljen.

(minden linkért zöld kéz jár ;])



2014. jún. 2. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:
2014. jún. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Úúúúú, Te, most beletrafáltál : Vagy egy milliót mernék rá fogadni, hogy a 2. számot már hallottam valahol..... de fogalmam sincs hol..... Pedig minden valamire való számot rögtön az első pillanatban - akár értsd szó szerint -, lementek, vagy addig kutatok, amíg meg nem találom a neten off-line lementhető állapotban.

Így fogalmam sincs, honnét lehet ez ismerős! =P Mert szinte mindegyik számról megvan nekem fejben a "katalógus", ami valahol is a gépemen van.


Furi! :D



Nade kössz! Már itt volt az ideje, hogy bővítsem a listát ;)


=D

2014. jún. 3. 22:45
 3/4 A kérdező kommentje:

Úúúúú, most rájöttem : GTA-V


Testvérem játszik vele mindig (mintha ez egy nekivaló "értelmes" játék lenne). De amikor vezet, akkor én is szoktam hallgatni a rádióállomásokat, és ott volt benne az egyikben. :D


És azért nincs felszínen a "katalógusban", mert akkor egy másik gép volt nálam, és azon kerestem rá. (Aztán bizonyára - a körülményekhez képest is kivételesen -, elfelejtettem gondoskodni az átvitelről).

2014. jún. 3. 22:53
 4/4 A kérdező kommentje:
Jöhetnek még ám linkek, ha vannak!
2014. jún. 3. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!