Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan lehet dubstepet készíteni?

Hogyan lehet dubstepet készíteni?

Figyelt kérdés
régóta nézegetem próbálgatom a programokat de úgy tűnik rengeteg idő lenne mire el tudnék készíteni egy kész számot valaki tudna segíteni hogy mi a menete pontosan valamint a lehető legjobb programot ajánlani kezdőnek?Mire való a dj pult meg a rajta levő gombok anélkül is lehet boldogulni?Komolyabban bele szeretnék menni ebbe mert tetszik a zen készítés.

2014. máj. 25. 11:20
 1/6 A kérdező kommentje:
esetleg kihez fordulhatok segítségül?
2014. máj. 25. 11:24
 2/6 anonim ***** válasza:
40%
egyszerű....kell hozzá egy mosógép és rengeteg vas....a vasat beteszed a mosógépbe és elindítod... ;)
2014. máj. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Semmi köze nincs a DJ pultnak a szerkesztéshez. Program kell, vst-k, tehetség, türelem, idő.

Mit gondolsz, a jobb producerek percek alatt rakják össze? Sokszor hónapokba is telhet, ha jól akarod csinálni.

2014. máj. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Na szia! Én kb. 2 éve kínzom magam már elektronikus zenekészítéssel. Be kell hogy ismerjem minél jobban kezdem megismerni az efféle zenélést annál nehezebb és összetettebb a dolog. Először is:

1. A DJ és a zenekészítő ember(producer) nem ugyan az. A Dj csak lejátsza a zenét egy bulin, a producer otthon számítógéppel profi fejhalgatóval szintetizátorokkal stb. megszerkeszti azt. Ehhez nem kell dj pult.


2. Ha producerkedni akarsz kell egy erős PC egy DAW-val(digitális audió munkaállomás) ez a program amivel csinálod. Én kezdésnek az FL Studio-t ajánlom. Nem árt ha van néhány MIDI kontrollered is(zongorabillentyűzet, MPC pad, Lauchpad).


3.Mire egy ilyen dawot megtanulsz használni minimum 2 év, de megéri, mert Magyarországon nagyon nincsenek profi elektronikus zenészek. Pláne drum and bass dubstep műfajban. Dj-ből Dunát lehet rekeszteni, az ne legyél arra nincs szükség és nem is igényel különösebb szaktudást.


4.Dubstepet jelenlegi tapasztalataim szerint a leg nehezebb csinálni. Aki tud egy minimum Skrillex, Flux Pavilion minőségű számot csinálni annak már egyéb műfaj piskóta. Ennek ellenére mindenki azt mondja hogy: "háát a dubstep csak csörömpölés, lehúzom a wc-t és azis külömb nála" - a nagy ló***-t.

azért a legnehezebb szerintem mert rengeteg automatizált klip és sok sok különböző pattern kell hozzá.

5. Youtube ról tutorialokban tanuld meg az fl studio használatát alapszinten. LewaOfficial - csak ajánlani tudom.Gyakorold sokat, és ha van rá pénzed erőd időd energiád akkor érdemes megvenni az Ableton Live 9 nevű programot. Egyesek szerint ez a legprofibb DAW.


Szóval egyébként én Drum & Bass ban utazom csináltam is néhány ilyen Liquid számot ha érdekel halgasd meg:


[link]


Youtube csatornám:

https://www.youtube.com/user/NubulexDnb/videos


Eddigi legjobb számom(de ez nem azt jelenti hogy nem lesz több jobb szám:):

https://www.youtube.com/watch?v=1X9ZtL_Knr4

2014. máj. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok. Én egyébként 4 éve foglalkozok ezzel, FL Studiot használok én is.


3-as, nem rossz a zenéd, én brostepet csinálok. Itt a youtube csatornám, itt csak 4 szám van, a soundcloudon 33

[link]

soundcloud kereső: PREX

( nem tudok linkkel szolgálni, telefonról vagyok)

2014. máj. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hello:) Én Dubsteppel foglalkozom (1 hónapja), és 2 éve Fl Studio-zok. Példazene: https://www.youtube.com/watch?v=TGqfFhDUa34 Nah nem is ez a lényeg, hanem akkor belekezdtek: .... Fl Studiot használok, és használok Itchy dubstep pluginokat (ritkán) és használok Vengeance sample packot, Sylenth1 nevezetű plugint, és még párat.:) Ezekből lesz ez a zene (az enyém) . Mindenki másképp csinálja, Pl. én életemben nem használtam Fl Studio-ban a Mixer-t :D Jah és kihagytam egyet (alapprogi) : Harmless. Nah ezzel lehet egy ütős Dubstep-et készíteni.. Massive sajnos nincs meg:D Ebből nem tudom valaki értett-e valamit de remélem :D
2014. júl. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!