Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tudok házilag akusztiku...

Mark720 kérdése:

Hogyan tudok házilag akusztikus gitárt készíteni?

Figyelt kérdés

írjátok le hogy mit miből és hogy.


A válaszokat előre is köszönöm.



2014. márc. 30. 10:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Beírod a google-be\youtube-ba és megnézed a videót és leutánzod.
2014. márc. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Te sehogy.
2014. márc. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ennyire ne legyél már szerencsétlen. Google-ben rákeresel, és többszáz találatot kidob :)

Nekem ez a blog azért tetszik, mert aki írta, tényleg teljesen nulla tapasztalattal állt neki, mégis nagyon jóra sikerült neki szerintem.

[link]

Hozzátenném, hogy az akusztikus gitár azért sokkal bonyolultabb dolog, mint a legtöbben gondolnák. Egy kicsit tévedsz a fedlap vastagságával, vagy a bordákat nem megfelelőre faragod, és máris kuka lesz hangilag. A másik pedig, hogy az anyagköltség sem elhanyagolható, nem jó hozzá bármilyen szedett-vedett fa, ráadásul ha nincsenek hozzá szerszámaid, arra is rá kell költened egy szép összeget. Én csak javasolni tudom, hogy próbálkozz meg a dologgal, de mindenképpen érdemes előtte nagyon alaposan tájékozódni a témában.

2014. márc. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Aki itt tesz fel ilyen kérdést, annak nem érdemes nekikezdeni.

Minimális kreativítást és önállóságot feltételez, hogy legalább saját maga utánajárjon az információknak a neten és ne másoktól várja, hogy majd megmondják neki egy ilyen helyen.

Aki erre nem képes és még csak nem is látja, hogy nem így kéne, annak nem ajánlott egy ilyen elég komplex, sokféle szerszámot és famegmunkálási jártasságot, precizítást igénylő munka.

2014. márc. 31. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Sehogy. Még annak ellenére se, hogy tudod, hogy te vagy a világ legokosabb és legügyesebb embere. A gitár az egy hangszer. Gitárnak látszó tárgyat pedig 12 ezerért tudsz venni a Tescoban.

A gitár föbb féle fából készül annak ellenére is, hogy sose gondoltad volna. És ami még érdekes lehet számodra mert nem látszik de attól még úgyvan, hogy a gitár nyakéban acél merevítő van ami nélkül a fém húrok feszítő ereje miatt legjobb esetben is egy kifli lenne belőle, rosszabb esetben viszont széttörne.Hangszert majd jó néhány év tanulás és megfelelő szerszámok és elsajátított tudás birtokában tudsz készíteni.

2014. márc. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A klasszikus- és spanyolgitárok nyakában nincs fémpálca, na de nem is ettõl nehéz az építése.
2014. márc. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Igen. Nem részleteztem, de azt írtam hogy fémhúros. A klasszikus gitár műanyag húros. Még a négy vastag húr belseje is. De ezek készítéséhez is érvényes mindaz amit írtam: tudás és szerszámok.
2014. márc. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Alternatívának még esetleg próbálkozhat egy kittel, amiben már ki vannak nagyjából vágva az alkatrészek, meg van hajlítva a káva, csak némi csiszolás, illesztés, ragasztás, faragás, összeszerelés kell. Kezdésnek ennél többet nem kéne bevállalni, még ez is próbára teheti a képességeit annak, aki a GYIK-on kérdezősködik ilyenről...
2014. márc. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Shazeen ***** válasza:
Arra nem kérdezett rá senki, hogy esetleg profi famegmunkáló szakemberrel van e dolga? Mert ha igen akkor joggal teszi fel a kérdést, és kér tanácsokat. Ha már itt tart, akkor igenis van megfelelő tudása elkészíteni egy hangszert. Természetesen kell a gyakorlat, kísérletezni is kell stb. Én azt mondom hajrá, persze nem olcsó mulatság a dolog. :)
2014. ápr. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Mert ha valaki értelmesen akar kérdezni, akkor leírja pontosan, hogy milyen tapasztalattal és felszereltséggel rendelkezik.

Ezen túl szerintem egy kreatív és hozzáértő famegmunkálási szakembernek kell lenni annyi önállóságának, hogy képes beírni a gugliba azt a pár keresőszót, amire aztán tucatnyi weboldalt és videót talál a témában.

2014. ápr. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!