Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek ezekről a...

Mi a véleményetek ezekről a zenékről? Szerintetek miért hallgatják ilyen kevesen?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


[link]


Andrew Rayel sokkal jobb zenéket csinál mint Martin Garrix, mégsem éri el az 1 millió.megtekintést sem.



2014. máj. 18. 10:09
 1/5 sándorjános ***** válasza:

Csak az elsőt hallgattam meg, de azt kijelenthetem:

1. A zene szubjektív, nem csak a te véleményed számít.

2. A nagy tömeg véleménye HÜLYESÉG. Amit hallanak a rádióban, az jó, rábízzák magukat a szerkesztőség jó ízlésére (ami nem 100%-os, pláne hogy ebből még pénzt is akarnak szerezni, így inkább a nyugati trendeket követik).

3. Ha a jó ízlés mércéje a rádió és popkultúra lenne menten tökön szúrnám magam. Szerencsére létezett és létezik komolyzene, aminek találmányait számos rádióban nem játszott együttes kamatoztat, ha a komolyzenét vesszük a jó ízlés alapjául, akkor lehet egy-egy nonprofit, ismeretlen együttes már magasabban áll az esztétikai létrán, mint a popsztárok egyike.

4. A komolyzenét se vehetjük a jó ízlés alapjául, mert az is bizonyos szűkös látókört feltételez. A jó zene mindenképpen szabálytalan, senki se mondhatja, hogy tökéleteset alkotott, vagy hogy valamilyen zenei törekvés, még ha fülsértő és borzalmas is, kudarcot jelentene, max. adott keretrendszeren belül. Pl. Jelenleg a popkultúra keretrendszerében Martin Garrix igen magas szinten áll, de sehol nincs a progresszív zene keretein belül mozgó King Crimson eredményeihez képest egy másik stílusban.

5. A nézettség és hírnév az utolsó, ami egy zene minőségét meghatározná.

6. Így lehet jó zene a Beatles és Pendulum is, vagy jó zene a Kovbojok együttes, ha azt is figyelembe vesszük, hogy komolytalan, kultúrálatlan és obszcén, amit csinálnak, de egy ilyen zene saját kereteiben nagyszerű!

2014. máj. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gondolom azért hallgatják kevesen, mert nekem is, és sokan másoknak is majdnem vér folyt a fülemből ettől. Sajnos az emberek igénye a minőségi zenére egyre szűkebb réteget takar le. Ugyan megvan minden műfajban a zseniálisnak számító eladó, de hiába szubjektív fogalom a zene, az ilyenek, mint az általad belinkeltek, sohasem fogják megközelíteni értékükben a komolyzenét, jazzt vagy a klasszikus / progresszív rock előadókat például. Nem tudom, hogy mióta lett itt ilyen népszerű a King Crimson, mint ahogy az előző válaszoló is említette, már több kérdésnél is láttam, de mindenesetre ez pozitív dolog; régóta az egyik kedvenc zenekarom... :) Na de visszatérve, a modern pop és elektronikus zenei előadók a zeneipar termékei, semmi közük a zeneművészethez. Míg a Led Zeppelin nagyon hatásos és annyira élettel és érzésekkel teli számokat írt, amik páratlanul egyediek, az ilyen modern elektronikus zenék meg sem közelítik értékükben, nem adnak át különösebb érzéseket, nincsen olyan hatásuk, ami teljesen magával ragadna, hanem többségében egy drogos és/vagy bepiált társaság hallgatja bulikon. Összehasonlításképp a tieiddel: http://www.youtube.com/watch?v=WQHMQwLQZJ4
2014. máj. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 sándorjános ***** válasza:

Első vagyok.

Szerintem csak én híresztelem őket (mellékesen nekem is nagy kedvenceim) :D mindenesetre úgy néz ki hasznos propaganda vagyok :)

2014. máj. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én kedvenc számaimat youtube-on 200000-en nem hallgatták meg, ami számomra hihetetlen.

Nem azért mert olyan kifinomult zenei ízlésem van vagy valami, de azért nem ilyen noname valakikről van szó, csak manapság már kevésbé ismertek.

Sajnos manapság nagyon senki nem hallgat "igazi zenét".

Persze, én is hallgatok mai zenéket, de nem ilyeneket, ahol egy ütem megy 20 percen keresztül, és mellette van valami basszus.

Zeneileg a legkedvesebb időszakom a 80-as évek.

20/F

2014. máj. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

@3

Jaah, akkor ezek szerint sok kérdéshez hozzászóltál, már kezdtem furcsállni, hogy hogy lehet, hogy egyáltalán ismeri itt valaki, nemhogy még többen is. :) Jó ízlésed van. :)

2014. máj. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!