Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni akusztikus gitáron játszani, ha valaki huszonéves?

Figyelt kérdés
Ha valaki hasonló cipőben járt, szeretném tudni azt is, hogy heti hány órát tudott gyakorolni.
2014. ápr. 16. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Mit értesz a megtanulni alatt? Mert 3 akkordot fél óra alatt meg lehet tanulni, de ha technikailag komolyabb számokat szeretnél normálisan játszani, akkor már inkább az évek a nagyságrend.
2014. ápr. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Komolyabban.

1 éve vettem egy western gitárt, autodidakta módon, netről tanulom. Hetente kb 3-4 óra jut rá, de van, hogy 1-2 hétig semmi időm nem jut gyakorolni...


Odáig jutottam, hogy 3 ujjas akkordok között már egész szépen váltok, 4 ujjasokkal, barrés akkordokkal nehezebben boldogulok, pentaton skálázás és 3 ujjas csúsztatások lassúak, és sokszor pontatlanul fogom le.

"Szolmizált" dalokat könnyen lejátszom.


Jól sejtem, hogy sz*rul haladok?

2014. ápr. 16. 20:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincsen haladási ütemterv, amihez tartanod kellene magad, biztosan vannak, akik ennyi idő alatt messzebbre jutottak, és olyanok is, akik még ennyire sem. Tegyük hozzá, a heti 3-4 óra elég kevés. Ami a gond szerintem, az az, ha hosszabb ideig elő sem veszed, engem az eddig mindig nagyon visszavetett, ha valamiért ilyen fordult elő.
2014. ápr. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy rossz a kérdés is, nincs olyan, hogy megtanulni gitározni, ennek sosincs vége.

Amit írsz az mindenesetre valóban kicsit lassú haladásnak tűnik, de nem is gyakorolsz túl sokat.

Egy tanár (ha nem is feltétlenül jársz hozzá, de legalább konkrétan megmondja mit gyakorolj, és fokozatosan ad kihívásokat) sokat tud gyorsítani a dolgon.

2014. ápr. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én régen mikor kezdtem napi 4-5 órát gyakoroltam, de egy idő után visszaesett kicsit a dolog. Én is alátudom támasztani, hogy a rendszeresség fontos, mert ha hosszabb távon elő sem veszed, akkor visszaesel. Heti 3-4 óránál ez nem igazán számít, mert az eleve kevés és fejlődni is lassan tudsz. Persze ha nincs rá idő akkor nincs, de húszévesen még talán tudsz rá szakítani egy kicsit, ah komolyabban gondolod :) És inkább napi fél óra, mint heti egy nap 4!


A kérdés tényleg értelmetlen kicsit. Van aki az alap hármashangzatok begyakorlása után azt mondja a tábortűznél gitárjával a kezében, hogy ő már tud gitározni, míg más 20 év gitározás és a felsőfokú zeneművészetin jazz-gitár szak elvégzése után is azt mondaná, hogy még van mit fejlődnie bőven...


Bocs, hogy nem adtam érdemi választ, de tényleg nem lehet megmondani. Mindig van hová fejlődni és nincs olyan, hogy na most akkor már megtanultam!

2014. ápr. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azokon túl, amiket már leírtak, nem korfüggő, ha van valakinek érzéke hozzá. Egyén függő, hogy kinek mennyi energiát kell bele fektetni, van akinek ez megy jobban, van akinek az. Kevés időt gyakorolsz, inkább csak szinten próbálod magad tartani, valamint az autodidakta tanulásnak az a hátránya, hogy nem szisztematikusan építed fel magadnak a feladatokat. Kicsit bele vágsz ebbe, majd egy kicsit abba. Lehet, hogy sokat molyolsz azzal, ami már jól megy, de az is lehet, hogy erőltetsz olyant, amihez hiányoznak alapok, átugrasz lépcsőfokokat.
2014. ápr. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Először is, mivel többen belekötöttetek: nem megtanulni. hanem elviselhetően játszani :)

A másik: 28 éves vagyok, és jön a 2. gyerek, úgyhogy bőven van, ami miatt nem jut elég időm gitározni. (Ráadásul heti 4 nap edzésem is van, ami általában le is fárasztja az alkarom...)

Majd megpróbálom kicsit átszervezni, hogy legalább minden másnap elő tudjam venni. (Most volt pár napom gyakorolni, és érezhetően fejlődtem.) Örülök a tanácsoknak, még egyszer köszi! :)

2014. ápr. 18. 19:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!