Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » 16 évesen késő elkezdeni...

16 évesen késő elkezdeni gitározni? Szólógitár mellett döntöttem. Ha nincs zseniális tehetségem, mennyi idő után tudnék "színpad képesen" eljátszani pl egy Tankcsapda, Ossián vagy Pokolgép számot? Milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés
válaszokat előre is köszönöm

2014. ápr. 3. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Zenében nincsen "tájm". Van aki 50 évesen gondol egy nagyot, hogy nem akar úgy meghalni, hogy nem tud zongorázni. Ezt a 16 évet úgy írtad le mintha már az elfekvőből írnál.


2. Nincs olyan hogy szólógitár. Elektromos gitár van csak, azon belül elkülönül a rimus gitár és a szólógitár.


3. Bele se kezdj az egészbe, mert az elején elkönyvelted, hogy "nincs tehetséged"


4. Ha makacs vagy akkor kezedbe veszel egy gitárt, és autodidakta módon esel neki, de mivel nincs önbizalmad nem fog menni, nem leszel kitartó, és igazából ha ezek nem lennének elég a technikád sem lesz az igazi.

El kell menni tanárhoz, ami megmutatja neked a dolgokat, ad kottát, meg házit, és azokat szépen begyakorlod orrvérzésig, szorgalomtól, kitartástól, és a globális felmelegedéstől függően 2 éven belül elvileg "színpadképes" leszel. Bár eléggé nagy fába vágtad a fejszédet, mert Cserkó bizony nyúzza a gitárt. Tudod mit?

Az előbb lefele kerekítettem. Legyen 5 év.


Ha nem vettem el valamelyik ponttal a kedvedet, akkor sok sikert.

Písz

2014. ápr. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem vetted el a kedvem, nyugalom. ha a környéken nincs megbízható,normális gitároktató, akkor hogyan és miket gyakoroljak? az internetről való tanulásról tudsz valamit mondani?
2014. ápr. 3. 20:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs jó tanár akkor az internetről is tudsz tanulni, vagy gitárkönyvekből.

Igazából elég hamar meg lehet tanulni egy dalt, ha úgy állsz neki, hogy ezt megtanulom, és semmi mást. Akkor megtanulod azt a dalt, menni fog egy kis gyakorlással. Viszont akkor semmi mást nem fogsz tudni elgitározni, csak azt a dalt.

2014. ápr. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én pl 17 évesen kezdtem dobolni. Mondjuk én tanárhoz járok mindig, de emellett nézegettem a neten is videókat mit hogy merre hány méter.
2014. ápr. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 duakau ***** válasza:
Én speciel tavaly kezdtem el gityózni, és már az első egy-két hónapban pötyögtettem rajta ilyesfajta számokat. Azt megsúgom amúgy hogy egyedül Ossian vagy Pokolgép számot soha a büdös életben nem fogsz eljátszani, mert ha jól tudom, akkor nem hárman vagy hanem csak eggyen. Ha hallásból vagy tabról a szólót el tod nyomni 8-10 hónap után akkor elég pró vagy, és beszállhatsz egy bandába. Amúgy ha kaposvári vagy akkor üzenem hogy mostanában szeretnék egy bandát alapítani XD
2014. júl. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 duakau ***** válasza:
És még annyi, hogy nekem nem volt gitártanárom, hanem először tabokról, aztán hallásból tanultam és egész jól megy. A Youtube-on a Guitar Coverek nagyon sokat segítenek. Májusban múltam 13, a Fater meg annyi idősen kezdte. mint te kb, szóval abszolút nem késtél el. SOK SIKERT!!!
2014. júl. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Simán jó, ráadásul te csak ilyen kommerszebb rockot szeretnél játszani ha jól értelmezem… Joe Satriani is csak 14 évesen kezdett gityózni (igaz ő jazzt tanult), bár ő zseniális tehetség. Pár év múlva meg már órákat adott.

Én igazából mindig röhögök azokon, akik már kisgyerekeket erőltetnek, hogy játszanak gitáron vagy zongorán…mikor még egyedül felöltözni se tudnak szegények :D

2014. szept. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!