Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Mi a véleményetek...

Gitárosok! Mi a véleményetek erről a guitar coverről?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=n90VU4tZ88A


Igazából csak egy kis megerősítést szeretnék, hogy jó úton haladok-e... Szóval 2,5 éve kezdtem gitározni, 1 évig jártam tanárhoz. A zeneelmélet alapjait nagyjából tudom, de mivel vannak hiányosságok, ezért most arra szeretnék rá gyúrni. Sok skálát tudok, és ha egy alapra kell improvizálni, akkor elég hamar magamtól is rájövök a hangnemére és arra, hogy melyik fekvésekben van a legtöbb hang, ami passzol hozzá. Sajnos ami még nem nagyon megy, az a skálák használata improvizáláskor. Tudtok olyan oldalt, vagy esetleg könyvet, ahol erről írnak?



2014. márc. 10. 11:05
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és ha nagyon nem akarjátok végignézni a videót, legalább az utolsó másfél percbe nézzetek bele.:)
2014. márc. 10. 11:10
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem rossz,nekem kimondottan tetszik bár mondjuk két és fél év után valami jóval komolyabbnak nótának is nekiállhatnál, bár ha nem szándékozol olyan szólókat tolni mint Dimebag akkor ezen a szinten is megállhatsz.
2014. márc. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tudok komolyabb számokat is, mint pl. a sweet child'o mine (szólóval együtt), Jimi hendrix-hey joe, under the bridge stb. Csak azért ezt a számot töltöttem fel, mert most vettem egy hangszermikrofont és gyorsan ki akartam próbálni+ van egy boss ds-2 pedálom, amit John Frusciante is használ ebben a számban, aztán gondoltam kipróbálom milyen visszahallgatni...
2014. márc. 10. 14:53
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem kifejezetten bejött...

A szólót is jól játszottad szerintem, bár egy wah pedál nagyot tudna dobni rajta.

Majdnem pont ilyen gitárom gitárom van lehet, hogy emiatt emlékeztet a hangzásod kísértetiesen a sajátomra :) 17/f

2014. márc. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
:D A szólót nem volt egyszerű betanulni, és sajnos nincs wah pedálom, pedig úgy lenne az igazi! Próbáltam utólag effektezni, de elég pocsék minőségű lett, úgyhogy inkább felraktam így.
2014. márc. 10. 16:37
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is sokáig szórakoztam vele, mire normálisan megtanultam. De megérte, ez az egyik RHCP-számom. Amíg nem volt wah pedálom, az Audacity effektjével helyettesítettem, a célnak megfelelt, de azért nem volt az igazi.
2014. márc. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó úton haladsz. Tetszik, hogy nem akarsz minden áron bizonyítani, mint egyesek, akik tolják ész nélkül, ami a csövön kifér.
2014. márc. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
:)
2014. márc. 11. 12:27
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem is rossz.

Kicsi több érzést a számokba és improvizációt a szólókba is hogy egyedi legyen.

Amúy ngyon jól meg 2,5 év után.

Tipp: Pentatonskálából szólózz és G húron kezdődő DÚR skálákból.

2014. márc. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

G húron elég sok dúr skála kezdődik.

Amúgy a vidi tök jó kis feelinges.

2014. márc. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!