Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Hogy van a DADGAD...

Gitárosok! Hogy van a DADGAD hangolás?

Figyelt kérdés
A legvastagabb húrt egészen D-re tekerjem fel? Az nem túl sok? Félek, hogy elszakad. A segítséget előre is megköszönöm:)
2014. jan. 1. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:
ez a drop d hangolás és pont hogy a legvastagabb húrt 1 hanggal mélyebbre kell tekerni és nem "fel".....
2014. jan. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 ameoland válasza:
az alaphangolás megy ezek szerint. innen fölfele nem hangolsz,hanem 'kápózol'. innen csak visszahangolsz, felfele nem, mert szakítópróba lesz belőle.
2014. jan. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor félreértettem nagyon. Mentségemre szóljon, elég kezdő vagyok még. De köszike, azt még megtudja mondani valaki, hogyan lesz akkora többi?
2014. jan. 1. 23:31
 4/7 A kérdező kommentje:
*akkor a többi
2014. jan. 1. 23:32
 5/7 anonim ***** válasza:

DADGAD hangolás az nem Drop D!!!

http://www.youtube.com/watch?v=rcq5pf5m6pE


Drop D: DADGBE

( http://www.youtube.com/watch?v=7ZE54hU_awU )


DADGAD hangolásnál leengeded a legvastagabb húrt D-re, A, D, G marad, aztán az utolsó előtti húrt A-ra, utolsót pedig D-re. ennyi.

2014. jan. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Ez egy kelta/brit folk zenében használt hangolási módszer, bővebben itt találsz róla:


[link]


Ami a kérdésedet illeti, ebben az esetben nem fel hanem le hangolod a húrt... a zenei ABC-ben ugyanis az E alatt egy hanggal találod a D-t... (illetve pár hanggal felette is, de addig ne azért feszítsd)


Zenei ABC egész hangjai: E,F,G,A,B(magyar terminológiában H),C,D. Ezután kezdődik újra az egész élőről, csak egy oktávval feljebb jársz már.


A Drop D amit írtak előttem: D,A,D,G,B/H,E


Remélem segítettem!

Üdv: egy gitáros

2014. jan. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves gitáros!

Igen, segítettél. Köszönöm szépen a válaszodat!:)

2014. jan. 7. 15:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!