Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Közeledik az első elektromos...

Közeledik az első elektromos gitár vásárlása. Milyet fajtát, márkát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok az elektromos gitárok terén, eddig akusztikuson zenéltem.Viszont már igazán jó lenne, mert akusztikussal nem mindent lehet eljátszani :)

Nézegettem, Fendert, Epiphonet, Cortot, de nem igazán tudok dönteni. Kb. 65000-ft amit maximum szánnék rá így elsőre (erősítő és kábel nélkül)



2014. febr. 27. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Fendert ennyiért biztosan nem kapsz. A Cort és Epiphone ebben a kategóriában jó márkának számítanak, 65 kilóért pedig már lehet kapni jó és megbízható gitárt. Nyilván attól függ, hogy milyen modell lenne neked ideális, hogy milyen zenéket szeretnél játszani, és milyen formát kedvelsz.
2014. febr. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Pedig láttam Fender Squier Affinity-t 63k ért.

Rock, és blues esetleg egy két metál számot szeretnék játszani. A Fenderből a Stratocaster forma ami bejön, illetve a Les Paul forma ami tetszik még. Ehhez hasonló gitárokat keresnék.

2014. febr. 27. 19:43
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a 2 azért más hangzassal rendelkezik.

A Fender Squier pedig nem fender hanem squier ami a fender egy leányvállalata ami hasonló dolgokat készít mint a fender csak olcsóbb alapanyagból.

2014. febr. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

A Squier NEM Fender. Csak a Fender tulajdonában van.

A Fender Amerikában és Mexikóban készül (illetve egy modell jött a kínai gyárukból is), a Squier több ázsia országban, több gyártónál, olcsóbb alkatrészekből, olcsóbb kivitelben.

Ne keverd össze őket. Ez csak azoknak az eladóknak a trükkje, akik tudatlanokat azzal akarják átvágni, hogy a Squier Fender. Nem az.

2014. febr. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Húh, kösz az eddigi infókat.
2014. febr. 27. 22:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem első elektromos gitárom (akusztikus után) egy Cort KX5 volt.:) 61.000 Ft volt kb.
2014. febr. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!