Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyi idő még ilyen szinten...

Mennyi idő még ilyen szinten megtanulok gitározni?

Figyelt kérdés

Hali!

Ha 4 évig zongoráztam 2 évig szaxofonoztam akkor mennyi idő mire megtanulok gitározni, úgy hogy lagzis zenekarban tudjak játszani kb.? Illetve milyen fajta gitárt kell venni ha ilyen célom van?

Köszönöm a válaszokat!



2014. febr. 23. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Lagzis zenekarhoz nem kell valami hűdejól gitározni. Ha sokat gyakorolsz, pár hónap. És elektromos gitár kellene hozzá.
2014. febr. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De oda is kell tudni az összes számhoz az akkordokat, illetve az akkordmeneteket nem?!

Tanár nélkül az esetemben meglehet tanulni annyira gitározni akkor?

2014. febr. 23. 21:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Simán. Az akkordok és ritmusjáték a könnyebb része a dolognak. Amihez komolyabb technikai tudás kell, az a szólózás és különösen az improvizáció, ezekhez már a tisztességes elméleti háttér is nélkülözhetetlen. A szükséges akkordokat pár hét alatt meg lehet tanulni, a némileg hosszabb ideig tartó része az a dolognak, amíg az akkordok lefogása és akkordváltás teljesen természetessé válik, és gyorsan, gondolkodás nélkül megy. A ritmusérzék a másik, aminek normális szintre fejlődéséhez hosszabb idő szükséges, de mivel más hangszereken már van tapasztalatod, ilyen szempontból előnyben vagy.
2014. febr. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Az előttem levő már mindent elmondott igazából, és tényleg abban van a lényeg, viszont nem feltétlenül kell elektromos gitárt venned a céljaid eléréséhez, szerintem elég lenne egy elektroakusztikus is, amit ki is lehet hangosítani (ha szükséges). Egyébként én egy hét alatt megtannultam a "főbb" akkordokat gitáron (Dúr, moll, szeptim), napi pár óra gyakorlással, szóval nagyon gyorsan megtanulható ha fordít rá az ember egy kis időt. Tanár sem kell hozzá, mivel akkordokkal és pengetési ritmusokkal, technikákkal bármit tudsz majd kísérni, szóval csak egy könyv kell amiből megtanulod az akkordokat, vagy leszeded a netről. Sok sikert hozzá! 21/f
2014. febr. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!