Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Akkor ez most hogy...

Gitárosok! Akkor ez most hogy is van?

Figyelt kérdés

Nemrég kaptam egy western gitárt, és egy könyvet hozzá. A hangoláshoz ez van írva:

A húrokat az alábbiak szerint kell összhangba hozni:

üres A-húr az E-húr 5. érintőjével.

Szóval akkor Az E-húrt A hangnak kell hangolni? Vagy E-nek? Összezavarodtam mostanába sok mindennel kapcsolatban, és ebbe kéne a segítség!

Előre is köszi!



2014. febr. 18. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Fogd le az E húrt az 5. bundnál és ha jó akkor ugyanolyan a hangja az A húrral. Röviden-tömören.
2014. febr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem elég egyértelműen írta a könyv.

Az A húrod alaphangon az E húrod ötödik lefogásának hangja. Amennyiben az E húr jól van behangolva.

2014. febr. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez csak egy segítség :D sose számoltad még ki hogy a húrokon miért pont úgy kell lennie? :D E-nél 5. A-nál 5 D-nél5 G-nél 4 H-nál 5 kell lefogni, hogy az alattuk lévővel azonos hangot kapjunk :D Ugyanis az pl az A húron az ötödik buntnál,ha lefogod egy D hangot kapsz és így tovább
2014. febr. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az A húr az 5. bundon üresen úgy szóljon, mint az E6 lefogva. Majd a D húr üresen úgy szóljon, mint az A húr lefogva. Aztán a G húr úgy szóljon, mint a D lefogva. Aztán itt jön egy kis csavar, mert a H üresen úgy szóljon, mint a G húr a 4. bundon lefogva! Az utolsó lépésként szintén az 5. bundra térünk vissza, tehát az E1 üresen olyan, mint a H lefogva az 5. bundon. Remélem így érthető volt.
2014. febr. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!