Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Amit géppel csinálnak az nem...

Amit géppel csinálnak az nem zene. Vélemények?

Figyelt kérdés
Nektek mi a véleményetek? Szerintem zenének csak azt lehet nevezni, amit igazi hangszerekkel csinálnak. Amit gépen szerkeztenek azt én a zaj kategóriába sorolom. Értelmes, nem pocskondiázó válaszokat!
2014. jan. 23. 08:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az élőzene varázsát semmi nem pótolhatja. Ez tény. Viszont nem értem miért sorolod zaj kategóriájába azt a hangkeltést, amit egy processzor vezérel. Én már nem tudom a filmes aláfestő zenéknél megállapítani, hogy kamarazenekar vagy szintetizátor játszik. Sőt a Gn'R November Rain számáról egészen addig meg voltam győződve, hogy szimfonikusok működtek közre, amíg Slash a könyvében be nem vallotta, hogy ProTools volt. Mindenki elhitte, ők meg nem mondták, hogy nem.

Az elektromos zenék vesszőfutása pedig jó húsz éve tart. Vallásháború, de igen is a töc-töc zenében is vannak nagyon szép zenei motívumok. És be kell azt is vallani, hogy nemcsak a töc-töc, hanem más zenében is vannak olyan effektusok, melyeket nem hangszerek hoznak létre vagy a te értelmezésedben véve vett hangszerek létre sem tudnak hozni.

Ebben a felfogásban a Pink Floyd a zenei technikai újítások alkalmazásával nem zenét csinált. Szerintem próbáld meg a kérdésedben megfogalmazott sztereotípiákat levetkőzni.

2014. jan. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
én csak a dubstepet sorolom zaj kategóriába mert az tényleg olyan mint a mosógépünk :)
2014. jan. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az igazi, élő,hangszeres zenének soha nem érhet a nyomába egy számítógépes zene. Ettől függetlenül az is zene és lehet igazán jókat alkotni a monitor mögött is. Persze nem a lakossági tuc tucról beszélek...
2014. jan. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2014. jan. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"A pontos meghatározás nem könnyű, de abban általában egyetértés mutatkozik, hogy a zene a hangok tudatosan elrendezett folyamata."

wikipédiáról


Így akármilyen zajokból álló szar is zene, szóljon az akár laptophangszóróból vagy kukafedél-ütögetésből...

Az, hogy te mibe sorolod az elektronikus zenét, szerintem nem fog érdekelni senkit.

2014. jan. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2014. jan. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Rendben, elfogadom zenének, de ahogy írták a "lakossági tuc-tuc" nem maradandó értékteremtés céljából készült. Utólag visszamenve a kérdésben van a hiba, lehet maradandót alkotni géppel is ez tény. A kérdést inkáb a lakossági tuc-tuc műfajnak címeztem. Pontosan arról mi a véleményetek?


Ui.: Utolsón besírtam xD

2014. jan. 23. 21:38
 8/11 anonim ***** válasza:
6-os: na igen, amiket linkeltél ezek már zenék. Mondom ezt úgy, hogy én egy rock zenekarban játszok, de igen, a minőségi zene, az műfajtól független (ettől függetlenül, még ezek a király zenék soha sem fognak úgy szólni, még a legnagyobb fesztiválon sem, mint a dob-basszus-gitár egy kocsmában :D )
2014. jan. 24. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

pl nekem ez nagy kedvencem

http://www.youtube.com/watch?v=56bCjzFMghI

2014. jan. 24. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én rocker vagyok, ezért számomra fontos, hogy hangszereken legyen valami. De abban a zenében is lehetnek különféle eszközök, pl. talkbox, vagy akármi. Ami azt illeti, én nem szeretem a géppel készített zenét, de egy-kettő meg tudott győzni. Nem rég mutatott valaki egy Simon Curtis dalt (nem is ismertem előtte), pl. az tetszett. Szóval azt túlzásnak tartom, hogy nem zene, de én sem szeretem. Inkább csak nem vagyok kibékülve az egyhangúságával, mert nem véletlenül csúfolják tüc-tücnek. Amelyikben van valami dallam, pl. egy-két Basshunter szerzeményben, az nem rossz. De a legtöbb valóban csak tüc-tücök egymásutánja.
2014. jan. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!