Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek, melyik a legjobb...

-Gál Krisztián- kérdése:

Szerintetek, melyik a legjobb olyan tremolo, amelyikkel a hurokat nyujtani, lazitani, es rezegtetni lehet. Illetve 50. 000Ft. Alatt van?

Figyelt kérdés

2014. jan. 11. 08:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A legtöbb tremolóval lehet mindegyiket, ha lebegőre van beállítva.


A satus tremolók (ahol alul a hídnál és fenn a nyak végén a nyeregnél is van egy csavaros szorító) stabilabban tartják a hangolást, mivel nem engedik a húrt elmozdulni.

Cserébe:

- drágább

- jóval bonyolultabb

- egy húrcsere sokkal macerásabb

- beállítás macerásabb

- ha elszakad egy húrod, már elhangolódik az egész, mert kibillen az egyensúlyi állapotból

- valamivel bonyolultabb lehet a beszerelése


Az ún. "vintage" tremolókkal (ami a Fender Stratokban és annak másolataiban szokott lenni) is lehet lefelé-fölfelé is nyújtani, de nem kifejezetten "divebombing" stílusban. Viszont egyszerűbb, olcsóbb, de hajlamosabb az intenzív használat esetén az elhangolódásra.


A Schaller Floyd Rose ugyanaz, mint az eredeti gyakorlatilag, licensz alapján készül.


A második Schaller híd viszont "csak" egy jó minőségű vintage tremoló modern változatban, nem satus, semmi köze a Floyd Rose-hoz, ugyanilyet amúgy a német ebayen 100 EUR alatt, azaz 30e Ft körül megkapsz, szállítással. Nincs ezzel semmi szívás, én több mint 10 éve ebayezek és semmivel se rosszabb, mint bármelyik hazai webáruház, sőt, sokkal kényelmesebb általában, mert itthon legtöbb helyen nem lehet PayPallal fizetni, csak ezzel a kőkorszaki utánvétes módszerrel, esetleg bankkrtyával, meg a szintén nem valami korszerű előre utalásos módszerrel.

A Hangszerdiszkont egy webáruház Győrben. Szóval elég relatív, hogy mennyire van közel és meglepődnék rajta, ha komoly garanciális támogatást nyújtanának azon túl, hogy a törvényben előírt kötelezettséget teljesítik.

Az ebayes/Paypalos vásárlás esetén ha jól emlékszem 30 napig bármikor visszacsinálhatod a dolgot, ha az áruról kiderül, hogy hibás és vissza tudod kapni a pénzed.

MOndjuk megnézném, mit lép a hangszerdiszkont, ha egy már beszerelet és használt tremolón mondjuk eltörik valami, vajon azonnal, kérdés nélkül cserélni fogja?


Az ebayről belinkelt Kahler tremoló (ami egyébként jó minőség) is satus (igen, tényleg nem nyílik meg a link, mert mobil oldalról vette le, de jól láthatóan ott a végén a termék azonosítószáma, nem kell mást csinálni, csak megnyitod az ebay.com-ot és beírod a számot a keresőbe - azt hittem, ennyi minimális ismerete a netes linkeknek manapság már alapműveltség kellene legyen).

Tehát ez a Kahler is olyasmi, mint a Floyd Rose, de mivel hiányzik a tőke, nem kell teljesen átmarni a gitártestet, csak a felső részt. Viszont ez 207 dollár szállítással (gondolom, arra nem gondoltál, hogy az USA-ból 50 dollár a postázás) + vám és 27% ÁFA (felteszem, ezt is nagyvonalúan lehagytad), szóval ezzel már 60e Ft körül jársz, mire megkapod...


Amúgy nagyon nem mindegy, milyen gitárba akarod belerakni (lapos vagy domború a test felül) és ha nem volt benne, akkor bizony elég sokat kell vele dolgozni, míg a megfelelő üreget kimarják neki és nem fogják ingyen csinálni.

2014. jan. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Elnézésedet kérem, ha megbántottalak, nem jöttem rá, hogy át kell másolni a termékkódját, nem ismertem eddig az ebay mobiloldalát, vannak hiányosságaim, igyekszem pótolni őket. :)
2014. jan. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Engem nem bántottál meg, csak mindig csodálkozom, hogy ilyen - szerintem könnyen felismerhető - kis baki megoldására miért nem jönnek rá sokan.

Hogy néha élesebben fogalmazok, azért van, mert hiányolom az önálló gondolkodást és problémamegoldó képességet sokszor itt a GYIK-on. :)

Elnézést érte.

2014. jan. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!