Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárnál ezt, hogy oldjam meg?

Gitárnál ezt, hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés
Otthon tanulok gitározni, és azt szeretném kérdezni, hogy az ütemet hogy találjam el? Hallás után próbálkozzak, vagy hogy?
2013. dec. 15. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:
melyik ütemet? ott van két ütemvonal, a közte lévő "hangmennyiség" az ütem, mit kell azon eltalálni?
2013. dec. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy mondjuk egy akkordot hányszor kell pengetni.

[link]

Mondjuk ebben. Csak akkordok vannak leírva, de, hogy hányszor kell megpengetni az nincs. Ezt hallás után kell megtanulni?

2013. dec. 15. 18:59
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, vannak akik próbálkoznak ennek a leírásával, szerintem tök felesleges. Kezdj el ritmusokat pengetni, fel-le, ilyeneket mint tá-ti-ti, meg nyújtott ritmus ilyesmiket, és ösztönösen menni fog. Másik megoldás (habár utálom ha valaki mindenféle oktatóvideóval akar tanítani), hogy youtubeon próbálod ellesni a mozdulatokat, közben fülelni a ritmusokat, és utánzod amit látsz, egy idő után ez jönni fog, ezért is ritka, hogy valahol leírnák hogy hogy kell pengetni, mert ezt már könnyen meg lehet hallani

de egyébként meg nincs is erre szabály, ha valahogy neked kényelmes pengetni, és jól szól, akkor csináld úgy, nem kell az eredeti pengetési ritmust követni feltétlen, az a lényeg, hogy jól szóljon

2013. dec. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2013. dec. 16. 15:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!